» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přesun apky z telefonu na kartu

V androidech do verze 6 bylo možné přesunovat aplikace z telefonu( tabletu) na kartu nebo opačně. Ve verzi 7 se mi nedaří tuto funkci najít. Aplikace se mi stahují a instalují do paměti zařízení i když jako výchozí úložiště je nastavená karta. Je tato funkce v A7 vůbec k dispozici?

Odpovědi na otázku

Ne, přesouvat běžně aplikace nejde a ani to nemá moc smysl, protože tím moc neušetříš. V novějších androidech ale bývá možnost naformátovat kartu jako interní paměť, potom by se ti měla připojit k interní paměti. Ovšem moc rozumné to není, spíš je vhodnější pořizovat zařízení s dostatkem paměti. Dnes už skoro low-endy můžou mít aspoň 32GB paměti, což na aplikace snad už stačí každému, když fotky a vše ostatní může šoupnout na kartu.

Používám zařízení hlavně pracovně. Tabulkové procesory, grafické editory atd. Fotky se automaticky ukládají na kartu. Ale třeba prohlížeč dwg souborů je obluda, která zabírá nejvíc místa a přitom na kartě je ho víc než dost. Jaká rizika můžou nastat při tom formátování? Zařízení se mi zatím moc měnit nechce, i když chápu, že je to asi nejlepší řešení.

nejlepší řešení je koupit si telefon nebo tablet s min 32GB úložištěm a min 2-3GB RAM. Tím spíš že to máte na práci nechápu co řešíte.. karta je nespolehlivá a pomalá proto už se to už nepoužívá. Jsou s tím pak jen problémy.

Rizika jsou hlavně v tom, že SD karta je mnohem méně spolehlivá, než interní paměť a kromě toho je i dost pomalá. Každopádně je daleko vyšší pravděpodobnost, že se to zařízení nějak zasekne nebo bude jinak blbnout a přijdeš o data.

Záleží na karte? UHS-III nepomôže, lebo je v tel pomalý radič?

Niektoré aplikácie (najmä kmeňové od Google) sa presunúť nedajú na externé úložisko (SD karta), iné sa dajú, ovšem tzv launcher (spúšťač aplikácie) stále zostáva na internom úložisku, pretože systém Android k nemu musí mať prístup. Ostatné dáta sa však presunúť dajú. Ale to záleží od verzie Androidu a aj od značky a modelu toho mobilu/tabletu.

Myslím, že nastavení výchozího úložiště moc nemá vliv na instalaci aplikací, ale spíš na umístění stahovaných souborů. Nevím jak v androidu 7, ale u androidu 8 (Samsung A03-2017) a androidu 9 (Samsung A40) aplikace na kartu přesouvat lze, tedy alespoň některé. U obou to najdete v Nastavení -> Aplikace -> vyberete aplikaci -> Úložiště -> Změnit. Těžko ale obecně říct, které aplikace na kartu přesunout lze a které ne. Třeba Facebook nelze, ale Messenger nebo Fotky od Googlu lze atd.