» Poradna » Programy

PRESTIGIO ION - názor a zkušenosti

Zdravím, zajímá mě názor na tento velmi malý počítač PRESTIGIO ION.
www.alza.cz ...

Hlavně mě zají jeho použití jako HTPC. Zvládne bez zadrhávání přehrávat video ve FullHD 1080p rozlišení jak ze svéhoo 2,5" disku, tak přes USB z hardisku? Jaký je váš názor na tento produkt.

Odpovědi na otázku

Osobně nevěřím, že to bude uspokojivě fungovat, ale praktickou zkušenost s tím nemám. Zkusil bych hledat, zda někde na webu není nějaká recenze.

Recenzi jsem našel na PCtuningu, ale odpověď jsem v ní nenašel. Co nejvíce ovlivňuje plynulost přehrávání fullhd videa? Myslíte si, že Intel Atom 230 1,6GHz s chipsetem NVIDIA® MCP7A-ION, grafickou kartou NVIDIA® GeForce® 9400 integrovaná 256MB (celkem až 896MB) a operační pamětí 2048 MB DDR2 (2 × 1024 MB) 667 MHz by mohl stačit na plynulé přehrání? Výkon procesoru, velikost operační paměti, grafická karta?