» Poradna » Počítačové sítě

Přestal fungovat přístup přes SMB k NASu

Dobrý den,přestal mi fungovat doma přístup k NASU (starý Qnap TS412) přes SMB, 2 Windows 10 počítače mi oba vyhazují chybu "Insufficient system resources exist to complete the requested service. (1450)" u ipadu mi to vyhazuje dokola přihlašovací údaje. Do NASu se dostanu normálně přes web management, nic mi na něm neběží navíc za služby, je tam cca 800GB místa, slouží na zálohování a jako multimedia storage, firmware je aktuální. V síti mám ještě raspberry, na kterým mi běží taky SMB a tam se dostanu. Zkoušel jsem založit i nového uživatele s právy k sharu, ale nepomohlo to. Nemáte někdo tip, co bych mohl ještě zkusit?

Odpovědi na otázku

První, co mě napadá je restart NAS serveru (odpojení do elektřiny). Udělal jsi to?Dále mne napadá, že ti Windows možná zakázaly protokol Samba 1. Ale jestli to současně přestalo fungovat i na ipadu, nebude to tento případ.Další možnost je reset NASu do výrobních nastavení a nové astavení.

A ještě by to mohl dělat nějaký poblázněný antivirový program, ale opět, když to současně přestalo fungovat na W10 a ipadu, asi na nich nemáš stejný antivirák.Nějakou kolizi IP-adres tam nemáš?

Aktualizace Windows 10 1909. Aktualizuj FW NASu.

Nakonec pomohl restart napájení celého racku z kterého se napájí všechny síťové prvky.