» Poradna » Notebooky

Přestal fungovat mac air

Zdravím, dnes se mi ukázala ´´ikona složky s blikajícím otazníkem´´ a ukázalo to, že startovací disk není nebo neosahuje funkční operační systém.Zkoušeli jsme to přes nějakou utilitu opravit, ale když jsme dávali nějakou kontrolu disku nebo zotavení ios vždy jen zelená fajfka. Pak jsme zkoušeli dát nový systém, ale nenabídlo nám to žádný disk. Je možné že odešel disk? Díky za každou radu¨Macbook air 2017

Odpovědi na otázku

ano je to možné, ale taky je možné že to neumíte přeinstalovat.Rozhodně se s tím něco stalo když to nestartuje.S tím těžko něco uděláte, takže to nejspíš bude chtít nějaký odborný servis. Pokud bude disk opravdui vadný, tak je celý MBA na vyhození protože disk je přidělaný na desce jestli se nepletu.

A proč by byl k vyhození? To že je disk pájený k desce přece neznamená že to nejde opravit, vymění se celý logic board, ten se dá normálně koupit na ebay nebo to udělá servis, nebo se správnou výbavou lze ty čipy i přepájet, což dělají spíše ti co ty vadné logic boardy zkupují.Pokud má Applehealth+ nebo jak se to jmenuje tak člověku vymění klidně v rámci toho vymění celý počítač, teď nevím zda je ten servisní poplatek 2 nebo 3 sta dolarů (rozbitý display je levnější než jiné poškození).Jelikož si s tím tazatel neví rady tak bude nejsnazší kontaktovat podporu Apple a vyřešit to s ní

Tak samozřejmě že to jde opravit, ale jestli je to u nejlevnějšího Macbooku rentabilní.. Když to odhadnu tak oprava může být tak 4-5000 minimálně ? disk + práce a za 1500 tohle nikdo dělat nebude (ty možná jo).A Applecare si lidi který chtějí ten nejlevnější macbook nekupujou. Neznám nikoho kdo by si to zaplatil pro Aira a dokonce ani pro MacbookPro ať stál 65 nebo i 108.000.

MacBook Air 2017 by este mohol mat SSD osadeny v slote, cize to rozober a pozri. Ak tam bude slot, potom kupis adapter z toho specializovaneho slotu na m.2 a prislusny m.2 SSD. Neviem ci tam ide SATA alebo NVME, takto starymi modelmi sa nezaoberam.