» Poradna » Mobily

Přestal fungovat Google Pay

LG G2 miniNemám root ani jsem nenainstaloval v posledním půl roce nic nového, Google Play Protect hlásí vše v pořádku, přesto dnes se na displeji mobilu (aniž bych otevíral Google Pay) objevila hláška Váš telefon nesplňuje softwarové standardy. Doposud jsem přes NFC a Google Pay platil zcela běžně.Co s tím? Vzhledem k tomu, že jsem nic neinstaloval, tak se mi do továrního nechce...

Odpovědi na otázku

Troufnu si tvrdit, že to nespraví ani to tovární nastavení. Váš telefon holt UŽ nesplňuje sw standardy. Čas na nový telefon.

Tovární nastavení ti Android nepovýší to spíš zkus vymazat data obchod play,ale nejspíše to taky nic nevyřeší.

Starší OS je samozřejmě nejpravděpodobnější, nicméně web google pay uvádí jako minimum Android 5.0, moje zařízení je 5.02. Takže by mě zajímalo, jestli někdo s podobně "starým" telefonem také přestal fungovat.

Momentálně řeším ten samý problém s Galaxy S9+, který fungoval bez problémů při placení. Zkusil jsem ze zvědavosti otevřít Vývojářské možnosti, ale nezapnul jsem OEM, protože by se mi vymazaly data, ani neprovedl root. V Odinu si přeinstaloval novější originál firmware Android 10 na verzi z 23.4.2020, což dělám často a bez problémů. Od té doby mi tato služba nejde zprovoznit, že jsem údajně rootnul nebo provedl úpravy v mobilu. Banka to neřeší, Google mě odkázal na servisní středisko Samsung nebo ať použiji jiný mobil. Holt mám škraloup v Oregonu...

Asi to prostě je fakt tím OS nebo HW.Já to vyřešil ještě ten den objednáním nového. Pár let to snad vydrží. Já měním, až to umře, nebo přestane být nějak zásadně použitelný. Takže si ten LG G mini nechám jako zálohu, když jedu na kole.

Správné rozhodnutí 👍

Google poslední dobou aktualizuje a zpřísňuje požadavky na safetynet (nejspíš aby znepříjemnil život lidem co nemají OS dodaný výrobcem) a je možné, že tvůj telefon něco z toho nesplňuje (možná od přírody odemčený bootloader? nějaký update, který neprošel google revizí?). Výsledek je, že ti nepůjdou některé aplikace a hry, které se na to odkazují.Střílím od boku, ale je to možnýŘešením by byl paradoxně root a magisk hide, který naštěstí pořád ještě funguje