» Poradna » Programy

Přesouvání souboru

Dobrý den,Pokud je několik mých programů instalovaných na špatném místě, mohu jejich složky přesunout jinam bez poškození programu?Děkuji

Odpovědi na otázku

pokud je to pod windows tak nemůžeš protože ono asi bude v registrech umístění a když je jen přesuneš jinam tak už pak nebudou fungovat musíš je odinstalovat a nainstalovat jinam

Instalace programu není pouhým nakopírován /rozbalením souboru. Konfigurace programů si pak zpětně pamatují původní umístění.

Záleží to od zložitosti programu.Ak sa len rozbalí do adresára v program files, tak ho pokojne môžeš presunúť inde a bude fungovať (sám to tak niekedy robím a mám z toho potom portable verziu.)Programy ktoré sa hlboko integrujú do systému (microsoft office a pod.) takto presunúť nejdú, leda že použiješ mklink.

Když (si myslíš že) jsou instalované na špatném místě, instaluj je znovu na správné místo.