» Poradna » Počítačové sítě

Přesouvání dat mezi NB v síti

Zdravím.Mám dva notebooky připojené bezdrátově do domácí sítě. Chci přesouvat velký objem dat z jednoho NB do druhého a než to dělat přes wifi, chci oba NB napřímo propojit kabelem. Zajímá mě, když budou oba NB připojené k wifi a zároveň vzájemně propojené kabelem, kudy potečou data? Kabelem nebo bezdrátově? Nebo dokonce obojím zároveň? Jasně, mohl bych oba odpojit od wifi, nechat jen kabel, zahájit přesouvání a opět počítače připojit k wifi, ale zajímá mě, jak to funguje, když jsou k dispozici obě možnosti zároveň.Děkuju za odpověď.

Odpovědi na otázku

Záleží na tom, jak to nastavíš a jaký použiješ SW. Když propojíš NTB kabelem, tak budeš asi muset nakonfigurovat síťové karty (jinak se neuvidí a dhcp ti tam neběží). No a až budeš chtít otevřít nasdílenou složku, zadáš tam adresu té karty, nikoliv wifi. V tomhle případě si prostě vybereš ty. Pokud to ale nastavíš a pro otevření zadáš ip wifikarty, vše půjde přes wifi. Na druhou stranu si nejsem jistý, jestli tím kabelem získáš něco podstatného. Prostě to nebudeš komplikovat, pustíš to přes wifi a jdeš na pivo.PrasatkoPee

Navíc, jestli některý z těch notebooků nemá auto rozpoznávání křížení kabelů, tak je potřeba propojit kříženým kabelem (to není ten normální, který se používá pro přímé připojení do switche), nebo je nutné použít switch a dva kabely.

To by musel být ale docela historický kousek )PrasatkoPee