» Poradna » Počítačové sítě

Presmerovanie webu

Vedel by niekto poradit teda ak je to vobec mozne ako presmerovat stranku?

Priklad: mam domenu s hostingom napriklad aaa.sk dalej mam domeny aaa.eu a bbb.sk ktore su ako alias k domene
aaa.sk potreboval by som to taku vec ze ked niekto zada bbb.sk tak ho presmeruje na aaa.sk/bbb (aaa.sk/index2.php) a ked zada aaa.eu tak ho presmeruje na aaa.sk/eu (aaa.sk/eu.php) najlepsie pomocou .htaccess

Odpovědi na otázku

mno, okrem toho, ze by to malo ist nejakym sposobom uz na urovni DNS (t.j. ziaden server na tych aliasoch nepotrebujes), da sa to riesit x sposobmi pomocou headers v stranke. ide to spravit priamo v html, JS, PHP, what ever. trocha pogoogli (page redirect)

pristup k dns zaznamom nemam ... samozrejme ze som si to uz googlil ale taketo riesenie som nikde nenasiel teda aspon nie take aby mi fungovalo :/ nejake presmerovania som uz robil pomocou rewriterule v .htaccess ale to presmeruje vsetko takze tu je to nejako nepouzitelne