» Poradna » Počítačové sítě

Presmerovanie portu cez 2 routre

dobry denchcel by som sa opytat ako spravne nakonfigurovat 2 routre aby som sa dostal z netu na svoju ip kameru?aktualny stav je:1. router (vdsl-zte)192.168.1.1 http://mcreklama.eu/1.png2.router (tplink)192.168.0.1http://mcreklama.eu/2.pngstav je taky ze pri tomto nastaveni sa z vonku nedostanem ku kamere.z domacej siete sa dostanem ku kamere normalne dokonca aj ked v domacej sieti zadam svoju ip adresu tak sa dostanem na kameru.viete mi poradit co mam zle nastavene?dakujem miro

Odpovědi na otázku

Jestli oba routery NATují (kabel vede z LAN prvního do WAN druhého), tak musí router1 předat pakety z internetu (svého WAN portu) do své LAN, na WAN port routeru2 který musí předat pakety ze svého WAN do své LAN, na kameru.

U prvního nemůžeš mít na WAN a LAN stejnou IP adresu. IP adresa WAN TP-linku musí být pevná 192.168.1.3

nemozete mi to vysvetlit na priklade?ja som v tom nejako strateny

Ne. Router nemuze mit LAN i WAN ve stejnem rozsahu (na tom tretim obrazku se o to myslim pokousis). Navic jsi spoustu udaju neuvedl.Pokud chces poradit, napis konkretne:* mas verejnou IP adresu (nebo alespon domluvu s ISP, ze nejaky port presmeruje na ten ZTE router)?* WAN adresu ZTE routeru* LAN adresu ZTE routeru na tom interface, na ktery je pripojen TP-Link* WAN adresu TP-link routeru* LAN adresu te IP kamery

tak skusim odpovedatmam verejnu dynamicku 195.146.128.62lan ZTE je 192.168.1.1lan TPlink je 192.168.1.3 dalej je DHCP 192.168.0.1 kamera je 192.168.0.5:3005

Parada, takze na ZTE nastav premerovani pozadovaneho portu na 192.168.1.3 a na TP-Linku ten stejny port presmeruj na 192.168.0.5

Jenom počítej s tím, že až provider udělá nějakou změnu, tak se ti změní i přístupová adresa.

ano to viem pouzivam ddns

takto to mam a nefunguje mi to

A určitě máš veřejnou?Když se podíváš třeba tady: http://www.mojeip.cz/A ve statusu toho routeru, jakou jsi dostal adresu, je tam stejná adresa?

ano je rovnaka

Pokud to jde zkusil bych ty kamery strčit rovnou do toho ZTE. Ať zjistíš jestli to prochází aspoň tím prvním routerem.Zkontroloval bych firewally. Na těch routerech a i jestli tam není nějaké omezení na těch kamerách, pokud je tam možné něco omezit.Jinak ty dva NATy za sebou, většinou ukazují na špatnou koncepci řešení.

to je prave zamer pretoze moj poskytovatel sa moze pripojit do ZTE ako admin a vidi celu moju siet. Ked som to mal zapojene iba do ZTE tak mi to fungovalo.

V tom případě by ZTE mělo být přepnuto do režimu bridge. A jako router by měl být ten Tvůj.Kamery by bylo vhodnější mít na oddělené síti, aby nebyly na stejné síti jako počítače. Ale je možné, že z hlediska kabeláže to může být obtížně řešitelné.Tento obrázek:http://mcreklama.eu/zte2.pngProč je Rozsah IP hostitela WAN a pod tím LAN ze stejného rozsahu?Koukni se do manuálu jestli se to takto má nastavovat. Možná to mají jen tak zmatené. Ale přijde mi to podezřelé.

Zte nejde prepnúť do brige najskôr to smerujem na 2 router a ten je na adrese 192,168,1,3

teraz je to takto 192.168.1.1:3005 (ZTE) -> 192.168.1.3:3005 (TP) -> 192.168.0.5:3005 (kamera)alebo to mam spravit takto?192.168.1.1:3005 (ZTE) -> 192.168.0.5:3005 (kamera)

Kdyby sis přečetl první příspěvek tohoto threadu, odpověď bys znal. (Správně je první varianta.)

teraz je to takto 192.168.1.1:3005 (ZTE) -> 192.168.1.3:3005 (TP) -> 192.168.0.5:3005ale nefunguje mi to

Co se koukám na screenshoty, máš na všech blbě nastavený modem ZTE. Rozsah IP hostitele na WAN není 192.168.1.1 ani 192.168.1.3, ale buď celý internet (předpokládám 0.0.0.0 - 0.0.0.0 nebo to, co se ti tam nastaví defaultně při vytváření nového pravidla) nebo skutečný rozsah VEŘEJNÝCH IP-adres, ze kterých se připojuješ. Vzhledem k tomu, že jsi neudal přesný typ modemu ZTE, nemůžu si vygooglit návod a říct ti to na 100 procent...Dále jsi neudal přesný typ wifi routeru TP-link, tedy opět si sám nastuduj, jak se v něm aktivuje/deaktivuje/nastavuje firewall, pokud tam nějaký je. Pokud je aktivovaný a není správně nastavený, může blokovat příchozí spojení.

Uz jsem mu to psal vcera :( "Router nemuze mit LAN i WAN ve stejnem rozsahu (na tom tretim obrazku se o to myslim pokousis)"

192.168.1.1:3005 (ZTE) -> 192.168.1.3:3005 (TP)Tohle není dobře.Už jsem Ti to psal.http://mcreklama.eu/zte2.pngNa WAN buď nevyplňuj nic nebo zkus tu veřejnou adresu.Ale nejlépe se podívej do manuálu co tam chtějí vyplnit. Nevím co je to za typ. Takže těžko radit.

dakujem vsetkym uz to fungujestacilo nakoniec dat WAN 0.0.0.0 na ZTE