» Poradna » Web a internet

Přesměrování uživatele po zadání DNS do prohlížeče

Zdravím, mám SRV záznam, pod kterým se připojuji na můj server ve hře. Dejme si jako příklad "test.example.com" a teď mám otázku, je nějak možné aby po zadání tohoto dns do prohlížeče mě to odkázalo na web, a pozadání do hry mě to připojilo do hry?Zprovoznil jsem jen tu variantu s tou hrou, při založení subdomény na webu se stejným názvem (takže "test") a když se pokouším připojit na webu mi chrome píše "Web odmítl připojení. (err_connection_refused)nedokázal jsem nikde nic vygooglit, tak se ptám tady, děkuji za vaše případné rady nebo nápady.

Odpovědi na otázku

Ano je to možné. Jediné na co nesmíš zapomenout tak DNS název je jen překlad na IP adresu. Takže pokud na stejném PC poběží jak apache (či jiný webserver) a server hry tak by to mělo stačit. Web poběží standardně na portu 80 (http), a hra si poběží na portu co používá (většinou nějaké vysoké čísla nad 1024). Podle té chyby hádám že ti na tom stroji žádný webserver neběží, proto tě to nechce připojit.Pokud nechceš mít web a herní server na stejném PC tak by jsi musel použít router s NAT a přesměrovat jednu komunikaci na jeden PC a druhou na druhý.

endora.cz - tam mám doménu pod kterou spravuji DNS záznamy, takže tam mám i web.crew.sk - tam mám zakoupený hosting pro servery (takže herní servery běží tam)Není to na jedné IP, takže apache a herní server ani nejsou na stejným stroji.. Proto jsem z toho tak v koncích :D

Tak jestli ta hra používá SRV záznamy, tak kde je problém? Normální A záznam si nastav na adresu webhostingu a SRV záznam na adresu gamehostingu.

Ah, to mi vůbec nedošlo a já blbec to dělal tak složitě, děkuji, problém to vyřešilo.