» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přesměrování portů v macOS

Ahoj, ve Windows jsem používal pro přesměrování portůnetsh interface portproxy add v4tov4 listenaddress=127.0.0.1 listenport=9000 connectaddress=192.168.0.10 connectport=80”nevíte prosím někdo jak to udělat v systému macOS?

Odpovědi na otázku

Děkuji za tip, kam se ale zadává ta IP adresa 192.168.0.10?

Máš tam from a to. Tedy z adresy na adresu - příklad from any to 192.1.1.1 znamená paket z jakékoliv adresy na adresu 192.1.1.1. Naopak from 192.1.1.1 to any ->127.0.0.1 znamená pakety z 192.1.1.1 kamkoliv budou přesměrovány na localhosta. To stejné platí u portů. Je to jasnější?PrasatkoPee

Vůbec není Příklad za tisíc slov...

Tak jsem to zkusil takto ale nic to nedělá :(echo "rdr pass on lo0 inet proto tcp from any to self port 80 -> 192.168.0.100 port 80rdr pass on en0 inet proto tcp from any to any port 80 -> 192.168.0.100 port 80rdr pass on en1 inet proto tcp from any to any port 80 -> 192.168.0.100 port 80" | sudo pfctl -ef -

No ale ty nechceš odkudkoliv kamkoliv na portu 80 směřovat na 192.168.0.100 port 80. Nebo jo?PrasatkoPee

Raději napíšu čeho chci docílit. Když zadám do prohlížeče http://localhost nebo http://cokoliv.localhost aby výsledek nevracel apache běžící na localhostu ale aby výsledek vrátil apache který běží virtuálně na IP 192.168.0.11 a přitom v url zůstala původní zadaná adresa. Díky

Tak to mas mnohem jednodussi (protoze to mas cele pod kontrolou) udelat to presmerovani portu pres SSH. Proste si otevres SSH spojeni na ten virtualni stroj a v tom spojeni nastavis to presmerovani portu 80. Na to je na Internetu milion navodu, ale v principu potrebujesssh -L 80:127.0. 0.1:80 uzivatel@192.168.0.11Lepsi je udelat to pres SSH config, ale tohle je takovy "rucni" zaklad.

Tak se s tím trápím už od rána co jsi to napsal, ale nějak to nefunguje, když teď zadám localhost do prohlížeče, tak se to přesměruje na 192.168.0.11

Zkus byt konkretnejsi. Co kam pises? JEDINE co potrebujes je to SSH spojeni, ostatni nastaveni z prvniho odkazu musis vratit zpet do puvodniho stavu.

V tom odkazu co jsi poslal je dole návod, jak to vyzkoušet aniž bych musel změnit konfiguraci a po restartu změny zmizí, aspoň jsem to tak pochopil.Additionally, if you want to try this out without making any changes to config files, you can test this temporarily (it will not retain the settings after a restart) by running:echo "rdr pass on ..." | sudo pfctl -ef -------------------------Jinak když to ssh ukončím stále se to přesměrovává, restartoval jsem i PC.

Tohle vzdavam, to nema cenu. Pro ostatni napis CO se presmerovava, jak presne to zkousis, a co PRESNE se stane kdyz to zkusis.

Nevím co se stalo, obnovil jsem zálohu před tím než jsem to začal zkoušet. Teď je všechno OK.Ted tedy spustím v terminále macOS tvůj příkazssh -L 80:127.0. 0.1:80 uzivatel@192.168.0.11Otevřu prohlížeč a zadám http://localhost, načte se to co vygeneruje apache běžící na tom localhostu, tak že to nefunguje.

Samozrejme. Nikdy jsi nenapsal, ze ti na localhostu bezi Apache. Nemuzes presmerovavat lokalni port, ktery uz je obsluhovan jinum bezicim programem (v tomto pripade Apache). To nebude fungovat, nezavisle na mechanismu presmerovani.

No nenapsal. Nenapsal jsem spoustu věcí, kdybych věděl co je nebo není důležité napsat, patrně bych tady neškemral o radu

Jo a ten příkaz echo "rdr pass on ........." | sudo pfctl -ef -jsem spustil v terminále macOS.

Opravdu tento spuštěný příkaz neovlivnil žádné nastavení systému? Po restartu bude všechno jako před spuštěním toho příkazu?echo "rdr pass on lo0 inet proto tcp from any to self port 80 -> 192.168.0.100 port 80rdr pass on en0 inet proto tcp from any to any port 80 -> 192.168.0.100 port 80rdr pass on en1 inet proto tcp from any to any port 80 -> 192.168.0.100 port 80" | sudo pfctl -ef -