» Poradna » Web a internet

Přesměrování domén (jak?)

Ahoj, prosím o radu, mám koupené 4 domény com,eu, sk a cz. U cz mám i webhosting. Jak prosím presmeruji zbývající domény na tu CZ?Musim pres kontaktování registratora a ten udela? Nebo muzu nastavit sam?Diky moc

Odpovědi na otázku

Na to teď nejde úplně konkrétně odpovědět. Jsou registrátoři (třeba Active24), kteří mají v nastavení parkovaných domén možnost aktivovat přesměrování a postarají se o to vlastní infrastrukturou.Jinak se to řeší tím způsobem, že se DNS ostatních domén nastaví taky na webhosting (typicky CNAME záznamy k těm .cz) a tam udělají patřičné úpravy. Oni buď nastaví přímo přesměrování, nebo mohou aktivovat jmenné aliasy u existující služby. V druhém případě to znamená, že finální detekci "správné" domény a redirect si musí nadefinovat uživatel na úrovni provozovaného řešení.Obecně to webhostingy většinou řešit umí, ale nemusí to být pravidlem a nemusí to být bezplatné. Úplně sám bys to mohl realizovat, pokud bys měl server-hosting nebo VPS s přístupem do konfigurace webového serveru.

Jde ti o to, ze kdyz das neco.sk aby se to zmenilo na neco.cz a vlezlo na stranky? Nebo staci po zadani neco.sk aby to vlezlo na stranky a sk zustalo. Prvni je presmerovani a v druhem pripade v dns zaznamech nastavis u sk, eu a com uplne stejne udaje jako mas u cz.