Přesáhnutí limitu VRAM

Zdravím chci se zeptat jestli když si nastavim ve hrách grafiku na ULTRA a přesahuje to můj limit VRAM (3GB) tak jestli se s GPU může něco stát.

Odpovědi na otázku

Nemůže, maximálně se může zpomalit

Grafika si začne půjčovat RAM od CPU, což je ale hrozně pomalé takže i když bude mít jádro dostatečný výkon na dostatek FPS, tak se ti propadnou FPS kvůli rychlosti spojení GPU a RAM přes PCIe.

třeba v GTA mi po takovém nastavení mizely textury a tak hra byla prakticky nehratelná ... jiné hry to může výrazně zpomalit, protože čekají na dodání informací z pomalejší RAM.