» Poradna » Počítačové sítě

Přes WiFi se notebookem nelze napojit na některé weby

Ahoj, nedaří se mi s notebookem napojit přes WiFi na konkrétní weby (např. zive.cz, gog.com), ale jiné fungují (např. youtube, facebook). Na jiných zařízeních vše funguje normálně (mobil, tablet, další ntb). Vše je ok, i když se napojím přes kabel nebo na WiFi síť udělanou hotspotem přes telefon. Zkoušel jsem různě restartovat a přenastavovat připojení podle návodů, co jsem našel, ale nic to nevyřešilo.Diagnostika říká, že adaptér WiFi nemá platnou konfiguraci protokolu IP, ale ať už se tam objeví opraveno nebo neopraveno, pořád to nefunguje. Na to jsem také zkoušel různá řešení z fór, ale stále nic.Problém přetrvává ve více prohlížečích a nikde nejsou nastaveny blokace nějakých konkrétních stránek. OS je Windows 10.Nevíte někdo, co s tím, prosím?

Odpovědi na otázku

Restartuj modem/router a nech notad na WiFi nacist novou adresu z DHCP.
Zkontrokuj ze nrmad na WiFi adapteru zadanou pevnou IP adresu

zkus zadat IP GW a DNS manuálně jestli se to zlepší

Ve vlastnostech wifi síťového adaptéru nastav na zkoušku pro protokol IPV4 DNS server ručně na 8.8.8.8. Pokud to nepomůže, zkus zakázat IPv6.Kdybys sem dal výpisy ipconfig /all při připojení přes wifi a při připojení přes kabel, někdo se ti na to podívá.

Tohle skutečně vypadfá, jako by měl adaptér nastavený nějaký divný DNS server.Lze to otestovat pomocí nástroje nslookup v příkazové řádce. Otázka je, jestli problémy způsobuje skutyečně DNS a pokud ano, jestli se mu nedaří přeložit hlavní URL adresu daného webu, nebo nějakou dílčí bez které se to ale stejně nenačte. otevřte si příkazovou řádku a napiště příkaz "ipconfig -all "Totéž udělejte na notebooku který bez problémů funguje a je připojený ke stejné síti.Zkontrolujte si jestli v části výpisu, která se týká WiFi adaptéru, máte v obou počítačích stejné hodnoty na řádcích:Default Gateway (případně výchozí brána), DHCP Server, DNS ServerPotíže může dělat ručně nastavený DNS server na WiFi rozhraní, nebo třeba pokud máte doma dva WiFi routery a máte je špatně nastavené.