» Poradna » Počítačové sítě

Přes wifi nevidím počítače v síti

Prosím o radu. V domácí síti mám PC s win7 a několik PC s win10. Vše v pohodě funguje. Pak mám notebook s win10, když je připojený přes wifi, nevidí žádné počítače v okolí, jakmile připojím síťový kabel, pak hned vše vidí. Netuší někdo, co je špatně, kde co nastavit? Děkuji Milan

Odpovědi na otázku

cmd - ping -t pocitac01 Na kabel ti to musi ist, na wifi by malo ist tiez. Ak nepojde, tak niesi pripojeny na rovnaku LAN ako kablom. Ak pojde, tak mas nastaveny pre wifi profil siete, kde mas vypnute zistovanie siete a zdielanie suborov a tlaciarni

Tak to je správně. Na kabel je nastavená Privátní síť se sdílením, na wifi Veřejná síť s odizolováním. Můžeš nastavit pro svou wifi síť, že je Privátní. Ale jen na ni!

Tak jsem to trošku testoval a stav je tento:připojení s kabelem - veřejná síť - vše ok, když přepnu na privátní, pak také vše ok.připojení s wifi - počítače nejsou vidět ani při veřejné ani privátnífirewall - privátní je vypnutý, veřejný je zapnutýping s wifi počítač nevidízkusil jsem síť resetovat, žádná změna

vravis, ze mas "nekolik" pc s win10. Tie si nazvajom zdielane adresare vidia? Pinguju sa navzajom? Pinguju ten notebook co je na wifi?

Pravděpodobně máš nastaveno izolování WiFi klientů přímo na routeru.

Jestli neprojde ani ping, tak buď jsou izolovaní WIFI klienti na routeru, nebo mě ještě napadá, že by byl připojený k wifi pro hosty.Pokud ping projde a jenom nevidí okolní počítače, tak s tím se dá žít.

A nemáte tam ty WiFi routery třeba dva? Pokud by se WiFi připojovalo za dalším NATem nebo i jen roiuterem bez NATu, tak broadcasty které dělají discovering neprojdou do jiné L3 sítě.