» Poradna » Programy

Přerušovaný zvuk při volání přes MS Teams i Skype

Ahoj, dcera si hlavně kvůli distanční výuce koupila ntb Lenovo IdeaPad S145 a při výuce se přerušuje zvuk. Děje se to i při zkušebním hovoru. Když spustím zkušební hovor přes Skype, je to podobné. Když to stejné zkouším na mém starším ntb HP ProBook 4340s, tak je vše v pořádku. Zkusil jsem ho dát do továrního nastavení, několik dní to fungovalo a dnes to zase nešlo. Poradíte? Dík.

Odpovědi na otázku

Připojení přez wifi nebo kabel?

Přes wifi, LAN port to nemá.

a) je to WiFi připojení stabilní a dostatečně "silné"?b) není v NB něco spuštěné, co by to mohlo "dusit" ???

a) wifina by měla být dobrá. Dělá to i když není ničím jiným vytížená. Moje HP je na stejné síti a Teams i Skype funguje.b) jak mám zjistit, jestli to něco "dusí"? Myslím, že ne.Zkusil jsem v příkazovém řádku obou notebooků spustit příkazy "ping 192.168.68.1" a "ping www.seznam.cz". Na tom Lenovu se někdy ztrácí 1 packet a průměrný čas je na Lenovu 4ms, 470ms, 3ms, 950ms, na HP 0ms, 3ms, 0ms, 1ms. Může to být třeba síťovým adaptérem?

Teď jsem zkusil ještě 8 pokusů na obou a průměrný "ping 192.168.68.1" na Lenovu byl 553ms a na HP byl 5ms.

Pokud to ještě jde, tak notebook vrať. Pokud ne (např. nákup z druhé ruky), tak bych dokoupil USB síťovku. Ideální je připojení kabelem, takže něco jako https://www.alza.cz/i-tec-usb-2-0-fast-ethern... . Pokud je to problém, tak wifi, něco jako https://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722n-d155291... .

rada vrátit už nainmstalovaný a používaný notebook je fakt geniální..Skrouhnou ho o poplatek za uvedeni do puvodniho stavu + pokud je někde škrábanec tak další prachy za poškození.A přitom by zřejmě stačilo pořádně nainstalovat ovladače.

To může i nemusí pomoci. Měl jsem kdysi taky notebook, se kterým když jsem odešel pár metrů od routeru, tak byl hned ukazoval jednu čárku signálu a ztrácela se polovina paketů. Zkoušel jsem všechny možné drivery, které byly k dispozici a nepomohlo nic. Stejné chování bylo i na Ubuntu. Pomohlo až vykašlat se na integrovanou síťovku a kopit externí do USB za pár korun, takže jsem prostě navrhnul řešení, které jako jediné pomohlo mi. Další zařízení se stejným problémem, které mám doma teď, je původní revize Nintendo Switch, ten má signál tak do 3-4 metrů od routeru, pak jde úplně offline, byl to celkem známý problém. Někdy prostě může jít i o špatně navrhnutý hardware a tam žádné drivery nepomůžou, ale samozřejmě je dobrý nápad to vyzkoušet jako první, nic to to nestojí. Nějak jsem tuto možnost opomněl, protože to, že by mi nějaký hardware nefungoval korektně kvůli chybějícím nebo špatným driverům se mi osobně nestalo od dob Windows XP.

Zkusil bych aktualizovat / preinstalovat ovladac zvukovky.Kazdopadne nejdriv je treba zjistit, zda jde o problem se siti nebo o problem se zvukem.Umite to?