» Poradna » Programy

Přepsání nebo vymazání vybraného textu ve wordu 2003

Mám Word 2003 a W XP. Píšu ve wordu dokument. když chci nahradit část textu něčím jiným, dám si nový text do schránky, vyberu text co chci nahradit a zvolím Vložit. Podle mne by se vybraný text měl vymazat a místo něj vložit text ze schránky. Funguje to tak, že text ze schránky se vloží před vybraný text, ten pak musím vymazat extra. Když vyberu text a stisknu pravé tlačítko myši, v nabídce chybí příkaz Vymazat (nebo Odstranit).Kde dělají soudruzi z NDR chybu?

Odpovědi na otázku

predtim nez oznacite text jenz se ma prepsat zmacknete klavesu insert, ve stavovem radku se zvyrazni ¨PRES¨ a pak staci vlozit a word prepisuje text. Deaktivace je opet stiskem Insertu nebo dvojklikem na ¨PRES¨

Já si myslím, že tohle se dá nastavit kliknutím na nějaké tlačítko tak v pátém submenu Určitě to časem najdu ale kdyby o tom někdo věděl a ušetřil mi čas na hledání...

nástroje->možnosti->úpravy->režim přepisování.....není to ono ?

Děkuji, asi ano nebo volba "Výběr bude nahrazen psaním", ješte to vyzkouším