» Poradna » Mobily

Přepsání aplikace na externí úložiště

Dobrý den, mám android 11 a OS MIUI 12.5.5..32 GB úložiště mi nestačilo a pořídil jsem si externí úložiště, ale nevím jak přepsat aplikaci na SD. Staré androidy měli v podrobnostech aplikace tlačítko "přesunout na SD", ale to už se zde nenachází. V nastavení pro vývojáře jsem zapnul funkci "Vynutit přepsání aplikace na externí úložiště" ale nevím jak dál. Snažil jsem se manuálně přesunout soubory aplikací, ale pokaždé mi to píše chybu "operace dokončená s chybami" a soubory se nepřesnou.

Odpovědi na otázku

Ano, 32GB úložiště nestačí na provoz androidu. Aplikace na SD kartu nepatří, ty jsi být v interní paměti. Na kartu patří fotky, videa, hudba.presun aplikací na SD není už běžně podporovaný, protože to dělá velké problémy. Z toho důvodu to třeba Apple u iPhonu nezavedl nikdy a android od toho taky ustoupil. Řešením je nekupovat telefony s nesmyslně malým úložištěm. Už v nižší střední třídě se dají koupit telefony se 128GB, což už je zcela dostatečné.

On se neptal na tvůj jablečný názor.
On se ptal na řešení jeho dotazu.

Otázka: chcem väčší úložný priestor u auta na presťahovanie saTy: kúp si 2 vozíkyMy: kúp (objednaj/prenájmi) si nákladné autoAlias nie je ideálnym priešením používať SD kartu na aplikácie. Ako to bude fungovať ak SD kartu dočasne odpojí? Bude rýchlosť znesiteľná? Ozaj dnes už slušný smartfón so 128 GB úložiskom stojí cca 5-6000 Kč. Ak nemá nový tel, tak u nového bude mať podporu, záruku, väčšie úložisko, ktoré bude podstatne rýchlejšie ako SD karta, asi aj RAM... To, že Apple nikdy do SD kariet nešiel nie je jablkový názor, ale je to o tom, že zrejme je lepšie mať väčší interný úložný priestor ako akokoľvek veľkú SD kartu.

Chci větší auto na cyklovýlety s rodinnou.
Ty budeš kupovat dodávku, já koupím rakev na střechu a za tažné nosič na kola.

Bicykel je malá vec a je bežné ju nosiť na aute, alebo na nosiči za autom. Ale veľký náklad by som na vozík nedával. Pozitron dal lepší príklad.

Píše "android od toho taky ustoupil.", a to je zase dotaz"chci se do sousedního města do práce dopravovat letadlem, jaké mi doporučíte?""Na to je letadlo nevhodné, popřemýšlej o kole, autě nebo třeba autobusu""...na to jsem se neptal, JÁ CHCI LETADLO!"

To není můj jablečný názor, to je prostě fakt. Vysvětluju mu, proč už přesun aplikaci na SD není podporovaný ani vhodný. Pokud to nechápeš, tvůj problém.

Tesať do kameňa.

Ahoj, umí to aplikace Link2SD.
https://play.google.com/store/apps/details

Poněkud zastaralá věc, dnes již nesmysl. Je to z 21. června 2018 a poslední komentář je také z roku 2018.

Link2SD fungovala na androidech 2.3 a podobných vykopávkách a ještě s nutností rootu, kde to byla nutnost, protože telefony měly běžně <1GB úložiště. Schválně najdi nějaký návod, jak to zprovoznit na androidu 11

Co to žvaníš? Link2SD jsem používal 2 roky nazpět, což rozhodně nebyl android 2.3.
Fungovalo to zcela normálně. Využíval jsem možnost naformátování SD karty, že se chovala jako vnitřní úložiště a pokud jsi tu kartu nevytahoval, neměl jsem s tím nikdy problém. Bylo to na motorole s 64Gb vnitřního úložiště.
Nicméně máš asi pravdu, že na novém androidu to nejspíš nejde.

"Využíval jsem možnost naformátování SD karty, že se chovala jako vnitřní úložiště"Co to žvaníš ty? Na tohle nepotřebuješ žádnou aplikaci, to umí android v základu

Bez rootu to už naštěstí neuděláš.Přesun si na SD bordel typu obrázky videa, mapy z navigace, témata miui, apod. A na přesunování app se vykašli. Protože to nepřinese nic dobreho

Jdi na to obráceně: vše, co lze (mp3, fotky, mapy, ...) přesuň na kartu. 32 GB není moc, ale na "běžný" provoz by mělo stačit (nevyužívané aplikace odinstaluj). Složka pro foťák se možná dá změnit v nastavení foťáku.

pokud presun na sd neni v nabidce, pak to bohuzel nejde. nektere aplikace to umoznit mohou ale nemusi. teoreticky to mohl zatrhnou i vyrobce primo v systemu.

dnesni uloziste v mobilech mivaji hodne pres 1GB/s zapis i cteni. karty bezne dosahuji sotva 1/10 rychlosti proto to autori aplikaci a telefonu nechteji protoze uzivatele budou nastvani ze je to pomale.