» Poradna » Ostatní

Přeprava sestavy z czc poštou

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s přepravou PC sestavy od czc poštou, jestli hrozí třeba urvání chladiče procesoru nebo grafiky, nebo celkově jakékoliv poškození?

Odpovědi na otázku

K ničemu by dojít nemělo a navíc záleží, kdo to zrovna dostane do ruky

Ano, je to docela reálné. Zvlášť u těžkých věžových chladičů CPU AMD, které jsou uchyceny jen za plastové zobáčky rámečku pod CPU. U těžkých grafik, které nemají fixaci v kejsu pak hrozí rozlomení PCIe slotu. Výrobci se to snaží řešit kovovým plechem kolem slotu, ale ani to není na sto procent. Ideální je osadit tyto dvě komponenty až doma. ☺

Myslím, že na sestavu, jako celek není u CZC stejně žádná záruka funkčnosti, protože se jedná jen o jakousi službu splácání komponent dohromady zdarma v rámci jejich nákupu. Takže by neměl být problém jim napsat, ať po případné instalaci grafiku vyjmou. U chladiče CPU je situace komplikovaná, protože je často třeba vyjmout celou MB a nejdem si jistý, že bys to pak dal doma dohromady. ☺

Je lepší si takové věci nechat poslat na pobočku/výdejní místo a těch pár kilometrů si pro to dojet.Řidič který to rozváží ví co veze a podle toho se k tomu i chová.

U mne proběhlo zcela bez problému a to ten balík byl fakt dost těžký.

Měl jste skříň Fractal?

Od nich bych si nenechal skládat nic! Ne, že by tam třeba nebyl nikdo, kdo tomu rozumí, ale nevim jakej kolohnát to dostane ke složení... Chci mít přehled o tom, kam si dávam kabely, do čeho zasazuji komponenty a pod... A pak, když to přepravují a pošťák s tim někde mrskne, tak se ten PC může rozbít a to asi nechcete.Takže, já si své sestavy vždy skládám a udržuji sám. A pro komponenty si jezdím přímo na prodejny Alzy, CZC, nebo jiných prodejců.