» Poradna » Web a internet

Přeposlání pouze krátkého začátku emailu z gmail.com

Nějak nemůžu přijít na to, jak přeposílat pouze krátký začátek každého emailu, který mi přijde. Potřebuji to jako oznámení na SMS přes T-mobile a bojím se, že celý obsah emailu může být nějak zneužit. Bylo by to vlastně sledování mých celých emailů ze strany T-Mobile.

Odpovědi na otázku

Okopíruješ a pošleš, nebo pro věrohodnodost udělej výstřižek části

T-Mobile by byl už jen ten poslední, kdo má přístup k tvým majlům (pokud nejsou spolehlivě šifrované). Takové to přeposlání přes SMS, co se kdysi používalo, poslalo jen začátek (1. řádek nebo jen Předmět, už si to nepamatuju).

Asi jsem špatně napsal dotaz. Jde o to, nastavit to nějak v gmail.com, aby se automaticky po příchodu emailu odeslal na email T-Mobile jen začátek emailu. V nastavení gmail.com totiž je pouze funkce přeposílání CELÉHO emailu!

Chapu jak to myslis, ale nic takoveho v gmailu pravdepodobne nenastavis. Jedine ten email cely preposlat nekam na svuj server, vzit predmet + prvnich 20 znaku z emailu a odeslat jako sms. Stejne ti vetsinou prijde jenom osloveni a nepoznas nic.

jistě, protože to se rozumí standardním přeposláním. To co ty vyžaduješ není pouhé přeposlání, ale i editace. nejedná se o standardní fci.... nicméně mne překvapuje že dnes ještě někdo řeší informaci o došlém mailu přes SMS když může mít celý ten gmail hezky v mobilu a vyskakuje mu normálně upozornění na každý došlý mail.

To jsou ti co nemají v mobilu net a ani ho nechtějí

Pak ale nevím co to řeší za ptákovinu.To je jako když by chtěl Franta Vomáčka jezdit autem, ale nechce do něj kupovat benzín. Nebo ještě lépe, pokud se na poště rozčiluje že musí pro každé psaní na poštu, a přitom by neměl žádnou schránku a ani nijak označené místo kam by se ti dopisy daly dávat.

Tak potom si bohužel musí trhnout nohou, protože kvůli pár takovým jedincům nebudou firmy zavádět speciální funkce, jako přeposlání části emailu :) Jestli nemáš peníze na internet v mobilu nebo to odmitáš z důvodu nějaké psychické nemoci, tak máš prostě smůlu :)

Pro SMS se pouziva 160 znaku. Ted jsem si poslal email, co ma 320 znaku. 160xA + 160xB. Testovaci email odeslan na cislo@sms.cz.o2.com, v sms me prisel pouze predmet + prvnich 35 znaku. Tzn. kdyz si necham podle filtru v gmailu preposilat urcite emaily na SMS, tak me automaticky prijdou zkracene, tak jak to tazatel chtel. Ted je otazka, kdo v o2 bude cist jeho emaily.

to je jasné že v SMS bude jen začátek, ale jemu jde právě o to aby nemusel posílat celý text mailu "protože si ho někdo přečte". Možná by mu nejvíce pomohla informace kterou jsme mu tu ještě neřekli - email a jeho obsah není nijak chráněn - pokud bychom to vzali v analogii na klasickou poštu, pak běžný email je "koresponďák" - tzn každý kdo se na něj podívá si může přečíst kdo a kam píše i kompletně text co na tom koresponďáku je, aniž by to adresát i odesílatel měli šanci jakkoli zjistit (nebo tomu zabránit). Takže řešit že ten email pošlu někam dále (když si ho mohl odposlechnout KAŽDÝ už na cestě ke mě) je trochu paranoidní. Pokud někdo o jeho maily stojí, už dávno si je čte i bez toho přeposílání :))