» Poradna » Web a internet

Přeposílání e-mailu na sms

Dobrý den,Potřeboval bych poradit s alternativou. Dříve jsem používal vodafone-mail na upozornění SMS při pádu internetu/NAS a tak dále (doma). Bohužel od 30.11.2022 Vodafone přestal tuto službu podporovat. Největší problém je v tom ,že od VF mám vše (internet/televizi/tarif), takže kdybych přešel k o2, T-Mobile, přišel bych o vše. Je nějaká alternativa, jak by se toto dalo použít? Vím, že existuje vlastní doména, ale zase vyhazovat peníze z okna za doménu kvůli tomu, že mi přijde čas od času sms email je blbost. Ve firmě to máme to se vyplatí. Na domácí použití ne.Není někdo v tomto ohledu zběhlý, kdo by mi poradil? díkyHezký denMartin

Odpovědi na otázku

můžeš si domů pořídit nějaké zařízení, co bude mít sim kartu a tu sms ti pošle - dělá se to pro zabezpečovací zařízení, ale jsou i různé smart / DIY řešení. Pokud teda trváš na SMS a nemůže to být třeba přes nějakého "kecálka".

Podobné zařízení mám na hlídání el. napětí. Díky, podívám se, zda něco takového najdu.

Já používám alternativu posílání upozornění na e-mail.

Tak asi v práci máte čas se věnovat e-mailům, které Vám chodí na osobní e-mail. Já takové štěstí nemám. SMS měla jiný zvuk než normální, hned sem věděl, že je problém. E-mail přece jenom pinkne a nastavovat jiný zvonění na e-mail budu pak vystrašenej kdykoli dorazí?

Pokud se jedná o nějaké kritické zařízení, tak notifikace skrze email je nesmysl, je to nespolehlivé.

Ano. Pro tento e-mail mám nastavený stejný zvuk, kterým se mi hlásila SMS, takže nejsem vystrašený o nic víc, než dřív.

Ahoj, protože mám emaily, který podporují jenom pop3 (tim pádem problém s klienty v mobilu a chodí mi tam jen občas) tak jsem si zařídil novou adresu na seznamu jen pro tyto pripady, a následně mi přijde notifikace na mobil... Asi bych to srovnal, že to je podobné...

Ahoj, zajímavá varianta, zřídit si nový e-mail a mít ho pouze na takovéto upozornění.dík za tipI jak psal kolega výš, ano dávalo by to smysl, kdybych si například založil seznam a nastavil si na to jiný zvonění.

Proč zrovna nespolehlivý Seznam?

no, podle mne, pokud to pojede online, tak určitě existují - např. ve smart home segmentu appky na různé podobné notifikace. Nástřel od boku:https://www.pushbullet.commožnáhttps://chytrydumsvepomoci.cz/blog/openhabhttps://www.raspberrypi.com/news/diy-home-alert-system/

Pushbullet + IFTTT 👍Funguje spolehlivě.

Ještě mě napadá poměrně laciné řešení.Můžete dotčený e-mailový účet nainstalovat na mobil s androidem.A tam si udělat jednoduchou aplikačku, která dotčené emaily pošle formou SMS.Chápu, že ne každý se na to cítí, ale teď přes svátky by na to mohl být čas, to realizovat.

A co se domluvit s IT ve firmě, když to používají, založit firemní email Alert.martin@firma , a na něj směřovat kopii hlášení NASu, a to přeposlat SMS. A firmě dát cca 5Kc měsíčně za odeslané SMS 😀