Přepočet transformatoru

na serveru lazo.czechian.net ... jsem našel kondenzátorové zapalování. Je to zapalování na 6V a já bych potřeboval 12V....k problému, potřebuju poradit jak mám přepočítat počet vynutí transformátoru : ted při 6V na asi 350V to má L1 - 12zavitu prum 1,35 L2 má 27 zavitu a prum 0,4mm a L3 má 460 zavi a prumer 0,2mm (navinuto na feritovém E jadře). Ja potřebuji upravit trafo aby menilo z 12 na 350V ... dalši info je na tech strankach.......mame to jako projekt do školy a tak v tom plaveme

Odpovědi na otázku

to jsem nejak nepobral, proc tam mas tri vinuti? Staci dve ne? :) A kdyz chces na sekundaru dvojnasobne napeti tak proste zdvojnasobis pocet zavitu

podiv se na tu stranku... je tam schema a ten trans. má dve primární vynutí..... je tam to schema !!

To je zapalování na trabanta. K čemu má sloužit teď? 6V baterky měly trabanty a staré wartburgy. Většina návodů byla na 12V, tak doporučuji prolistovat stará AR a stavět rovnou 12V verzi.
Mysím že bych ještě nějaký návod doma našel.

prosím zkus se podívat....ja to řeším podle zadání na nejaké vysokovýkonové motory či co.....zkus se juknout jestli nemáš nejaké zapalovaná tyristorové.....jinak sem naklepu mé zadání :

Provedte kosntrukční návrh tyristorového zapalování pro 1 válec víceválcového zážehového motoru doplněného typovou zapal. cívkou, které zajistí zapalovací napětí alespon 25kV na standartní zapal. svíčce s nastavenou délkou jiskřiště na 1mm, a to při napájení zapalovacího zařízení napětím 9V až 14,4V. Zapalování musí být schopno dodat až 4000 zapalovacích pulsů za minutu. Musí byt dimenzováno s ohledem na umístění na hlavu válců motoru o teplotě až 100 st. C. Spouštění zapalovacích pulsů je prováděno centrální řídící jednotkou, ze které jsou do skřínky zapalování přivedeny kabelem řídící impulsy v trvání 3ms o napětí v rozmezí 7 až 14 V při vstupní impedanci 100kohm. Zapalovací napětí bude ze zapalovací cívky na svíčku přiváděno vysokonapetovým kabelem s uhlíkovým jádrem v délce 0,3m zakončeným odrušenou koncovkou.

tak to je moje SLOOOžITE NAPSENEE zadaní :)

Zkusím, ale je to IMHO zase školní úloha. Vývoj spěje k tomu že studenti místo aby se namáhali něco vymyslet sami budou rozumy tahat z internetu a až vymřou ti co ještě museli studovat bez internetu tak nebude nikdo kdo by poradil
Pokud si vzpomínám, to zapalování co mám na mysli vyšlo v nějaké příloze AR (podívám se po ní, kam ti to mám případně poslat?) a v té době bylo v AR zveřejněno x dalších návodů. Teď snad vyšlo amatérské rádio na DVD
shop.ben.cz ...
jestli máš před sebou další "samostatné" práce z tohoto oboru, uvaž jestli by se ti to nevyplatilo koupit.

Poslal jsem to přes úschovnu ale nevím jestli to došlo, nějak divně mi to nadávalo.

a kde to teda je uschované?

jinak toto je posledni uloha co máme delat tak se mi to kupovat neoplatí.
Diky moc, jestli mužeš tak bys mi to mohl poslat třeba na mail ondrabanov@gmail.com

Doma se na to podívám.

ok...pak mi to tedy pošly na ten mail ondrabanov@gmail.com ! Diky moc nebo na ondra-banov@seznam.cz

Poslal jsem to na ondra-banov@seznam.cz

a teď ještě přes úschovnu, dej vědět jestli to přišlo, raději sem, na seznamu jsou vytruchlenci, furt jim to nejde

no tak na ten seznam mi to vubec nedošlo...kdyžtak moje icq 194-633-614 a jeste třeba zkusti poslat na ten druhy.... ondrabanov@gmail.com...... a kam že to dáváš na uschovnu jak se tam mám dostat ?

halo halo

Uschovna479a0d463761294

ať chcípne Seznam (asi už chcípá)

Na Seznamu asi oslavují jak se jim daří udržovat bezchybný provoz jejich emajlových schránek.

L1 na dvojnasobek, ostatni nechat, zachova se tak pomer V/zavit.

Už jsi někdy viděl trafo co má na vstupu 110 a 220V ? Pokud jo tak jak to řešili??

Naprosto normální věc. Primár má rozdělený na dvě části, přesně má odbočku pro 110 (120)V, můžeš si tedy zvolit, čím ho budeš krmit,jestli 230V nebo 120V.