» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přepnutí Správcovského účtu na běžný

Dobrý den,Chtěl jsem si "zabezpečit" počítač dle tohoto návodu, viz zde https://faq.mople71.cz/cs/wnt/index.phpHned v prvním kroku jsem ale narazil Pokud svůj účet přepnu na běžný účet, přestanou se mi spouštět úlohy, které mají nejvyšší oprávnění například Speedfan, nebo Core tempDá se tento problém nějak vyřešit ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

a v pocitaci mas viac uctov alebo len ten jeden? Ked mas len jeden, tak nieje rozumne (dufam, ze to windows ani nedovoli) prepinat sa na obedzene prava..

To jsou apps, které z principu běží s admin právy. Buď si je vždy zapneš ručně (run as admin) Nebo se dá vytvořit spouštěcí script, který aplikaci pustí s admin právy bez ptaní, ale vytvoříš si tím bezpečnostní díru

pochopil jsem, že s utilitkou typu RunAsSpchttps://robotronic.de/runasspcEn.htmlsi může vytvořit něco jako zástupce na konkrétní app obsahující certifikát, takže bude moct uživatel spustit pod omezeným účtem jen tu konkrétní app. Možná by to v daném omezeném účtu šlo naházet do spuštění po startu...

Momentálně mám dva účtyJeden účet který používám, a která má momentálně práva běžného uživatele.A druhý účet je nově vytvořený a má Správcovský přístup.zjednodušeně řečeno, účtu který používám, a kde mám všechny aplikace jsem změnil práva ze správce na místní účet.Spouštěcí skripty které mám ale na mém účtu se bohužel nespustí, protože nemám dostatečné oprávnění....

Vážně nikdo neví jak tento "problém" opravit ?

Problém? Buďto je to nutnost (to neobejdeš) nebo lenost autorů se kterou nehneš.

nie, vsetci pouzivaju admin ucet, vo windowse sa inak neda. A tych kktov v linuxe co vymysleli, ze ked si idem prdnut chce to admin heslo aj ked som prihlaseny ako admin by som zavesil za gule do prievanu.