Přepnutí biosu do UEFI

Dobrý denMám tuhletu desku GIGABYTE GA-Z97X-UD3H a potřeboval bych přepnout v biosu na UEFI, nevím kde to tam přepnout.Děkuji Josef

Odpovědi na otázku

Milý Josefe, přečti si příručku k základní desce, která byla přibalena. Pokud byla ztracena, nachází se i na stránkách výrobce. Když už ses doklikal sem, mohl si nejdřív zkusit stránky gigabyte.

Pokud nevis, jak web najit, doporucuji zadat dotaz do vyhledavani na www.google.cz

V knížce od desky tam nic není jak to zapnout, nejdříve sem prošel knížku. Tam v biosu je UEFI na prvním místě a potom disky, jenže já tam mám jen pořadí disků a ploška UEFI mi tam chybí.

Jaktože tam nic není? Bios features -> Boot mode. Pokud neumíte číst v manuálu, neměl byste na to sahat!

Otázka nedává smysl. Deska má buďto UEFI nebo BIOS. Ale ne oboje.

Tak to je omyl !! Dosky od Gygabyte maju obidve ! A je tam možnosť prepnutia UEFI,Non-Uefi a AUTO.

Tím ovšem nevyvracíte to, co napsal ten nad vámi.Pokud má UEFI (což je jen firmware/ BIOS/jak chcete s rozšířenými funkcemi, ale pořád starej dobrej BIOS), tak má prostě UEFI a non-uefi je jen režim kompatibility pro starší OS.

Napřed si o tom něco nastudujte. UEFI i BIOS jsou zařízení pro úvodní inicializaci hardware a logicky nemůžou být na jedné desce oba.