» Poradna » Počítačové sítě

Prepinanie medzi sietami napr. 192.168.0.1 a 192.168.1.1

cautemam taku asi pre vas hlupu otazku ale ako nastavit 2 routre aby som z jednej siete videl aj druhu a opacne nie?priklad:zo siete 192.168.0.1 potrebujem vidiet aj 192.168.1.1ale opacne nie 192.168.1.1 nechcem vidiet do 192.168.0.1ak je toto vlasne moznedakujem miro

Odpovědi na otázku

Ešte napíš čo pre teba znamená videnie. Čo presne chceš vidieť?

videnie je aby som videl vsetky pc v oboch sietach

To je presne to, čo vidieť nebudeš. Videnie okolitých počítačov podľa MS zdielania nefunguje cez router. Maximálne sa môžeš na ten počítač pripojiť.

K čemu jsou dobré 2 sítě? Není lepší mít jen jednu?

Do teraz som mal jednu siet ale technik t-comu sa mi dostal do celej siete cez ich dodaný router dokonca na ich routry maju superuser účet tak ze ked je pripojený on ja sa ani nepripojim ako admin

Nechtělo by spíš řešit to, že router nemáš pod kontrolou?Nepíšeš podrobnosti. Ale asi je to nějaké ADSL? Tak ho přepni do bridge nebo ať ho přepnou oni a dej si za to vlastní router, který budeš mít pod kontrolou.

Pokud tam ten jejich router musí být, tak jednoduše za něj zapoj ještě jeden router svůj a teprve za ním budeš mít vlastní oddělenou síť, kam se ti poskytovatel nedostane.

tak to mam v plane ale potom sa nedostanem na ich router (VDSL) tym padom nebudem vidiet stav linky

Proč by ses tam nedostal?Takže je to VDSL. Takže ho dej do bridge. Za něj vlastní router. Nevymýšlej nějaké nestandardní řešení.

ale ten vdsl router nejde dat ani do bridge modu cez neho ide ip tel + tv

Tak dej další router za ten modem.Sice budeš mít dva routery za sebou. Ale pořád je lepší než když Ti tam někdo leze.

tak to spravim asi tak

tak som tam dal druhy router dostanem sa aj na ten druhý ale ako otvorim port na ip kameru cez tie dva routre?Cez jeden som povolil ip a port ale teraz mi to tak nefunguje.

A ďakujem za rady

Musíš na obou routerech nasměrovat příslušné porty.

to znamena ze na 1. povolim IP adresu router-u + port a na 2. povolim IP kamery a port na ktorom je kamera?

Ano, musí Ti to "probublat" přes oba routery.Nezapomeň si, ale nastavit pevné adresy.

dakujem velmi pekne uz to ide

Dostaneš, ty budeš mít přístup do jejich routeru, oni do tvého ne.

některé věci se dají proroutovat, druhá možnost je ty sítě spojit.

Tie siete aby na seba videli musíš proste spojiť maskou podsiete 255.255.0.0. Viditeľnosť z druhej siete musíš riešiť reštrikciami.Jedine že by fungovalo nastavenie masky na jednom routri 255.255.0.0 a na tom druhom 255.255.255.0

Sežen si chytrý switch a pomocí WLAN si ty sítě odděl.

WLAN? :D

VLAN sorry překlep.