Přepínání vstupu na monitoru

Zdarec mám ps4,pc a jeden monitor (24" ASUS VG248QE), z pc mám v něm zapojen hdmi a z ps4 mám též hdmi, ale jelikož monitor má jen jeden port hdmi tak jsem si koupil přechodku na displayport (PremiumCord DisplayPort -> HDMI M/F), a když to na monitoru přepnu, tak hlásí že displayport není zapojený.Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Zdarec, diky za informaci.

Nevim, co je to prechodka, ale proc nepouzijes prepinac HDMI vstupu?

Omlouvám se myslel jsem redukci(adaptér) a přišlo my to jako levnější řešení.

Tak jestli tY to prislo jako levnejsi reseni, proc jsi koupil opacny prevodnik?

Ty nepotřebuješ převodník z DP na HDMI, ale naopak, z HDMI na DP.

Převodník není třeba. Ve směru HDMI->DP stačí redukce za pár korun. Signály není třeba konvertovat. DP je v tomto směru plně kompatibilní s HDMI. Opačně už ne. HDMI je proprietární rozhraní, zatížené licenčními poplatky a jeho tvůrci ostatní standardy ignorují. ☺

Jj, máš pravdu. Je ale otázka, co teda vlastně koupil :) Tak jak to popsal, DP -> HDMI je blbě, to mu fungovat nebude.

Dej sem odkaz na tu přechodku, ať to prozkoumáme.

Tohle fungovat nebude. Potřebuješ opačný směr.

Děkuji za radu

Potřebuješ toto:http://krup.cz/

To ti nepriala divna sipka od display na hdmi?

Nepripadla