» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přepínání mezi otevřenými okny programů

Ahoj,Používám ve win7 několik programů současně a vždy je spouštím ve stejném pořadí.Je nějaká klávesová zkratka, nebo jde nějak nastavit, aby se mi po jejím stisknutí otevřelo konkrétní okno? Tedy něco jako: po stisknutí například CTRL+SHIFT+1 se otevře první okno, CTRL+SHIFT+2 druhé okno atd.Díky

Odpovědi na otázku

Jak je to ve Windows v defaultu nevím, ale naprogramovat je to hračka.

Použij třeba AutoHotkey. Napiš si skript jak potřebuješ...

už jsem to objevil, díky.

Nevím, možná mám blbý názor, ale Alt+Tab mi naprosto vyhovuje. Ale každému zástupci lze ve vlastnostech přiřadit klávesovou zkratku.

Nicméně ta vede v první řadě k exekuci, nikoliv k focusu*.*Ačkoliv některé aplikace mají nastaveno kontrolovat vlastní instance.Např. Skype.

To nevím, třeba TotalCommander i když má povoleno víc spuštěných instancí po stisknutí klávesové zkratky nespustí další instnaci, ale nastaví focus na instanci spuštěnou... Pravda, spustím-li cvičně dvě instance pak se přes klávesovou zkratku na druhou spuštěnou nedostanu, vždy mě přepne na první spuštěnou.