» Poradna » Programy

Přepálení CD-R (písničky do auta)

Zdravím, mám menší problém.Chtěl bych si vypálit písničky do auta, mám CD-R od Verbatimu 700MB / 80 min.. nikdy jsem tento problém neměl a na úplně stejné CD jsem před cca 2 měsící vypaloval přes 250 minut písniček bez jediného problému ve vypalování nebo následném přehrání v autě.. JENŽE.. teď poprvé vypaluji CD po reinstallu windowsů a při pokusu o vypálení přibližně stejného počtu písniček (cca 250 minut) se mi písničky automaticky rozdělí na disky s limitem do 80 min. jak je psáno na CD.. Chtěl bych poradit jak tzv. CD přepálit aby limit CD nebyly minuty ale těch 700MB?? Dřív jsem tento problém neměl.. vypaluju standartně ve Windows Media Playeru přes funkci "Vypálit".. zkoušel jsem i další dva free programy na vypalování ale oba písničky rozdělí na disky po 80 minutách a v nastavení nemůžu najít jak se toho zbavit.. Děkuju moc za každou radu a omlouvám se za poněkud stupidní dotaz!

Odpovědi na otázku

Jen aby nedošlo k omylu, možná sem to špatně napsal. Nevypaluju to na to samé CD kde už jsou nahrané data, jen na stejné CD ve smyslu (stejný výrobce, stejný typ, stejné balení) ale prázné a nepoužité CD. :)

teraz ti už úplne trt rozumiem vo co gou?

overburning podporuje Nero. (ak myslíš prepálenie viac, než je "úradne a štátnou inšpekciou" dovolená kapacita kotúča).

Spíš jsem chtěl poradit jak to dát zase do pořádku například v tom Windows Media Playeru protože dřív mi to na disky nerozděloval a vůbec se nestaral o limit minut ale o limit 700 MB.

aký formát? Však sprav klon cd-cd.

Používáš moc malé kotoučky pouze s jednou vrstvou, problém je zcela zřejmý.

Nebude to tím, že prve to bylo vypalováno jako mp3 a teď se to převádí na běžné hudební CD? Bez komprimace tlusté do tenkého nenacpeš.

určite to je tým. tých 250min v mp3 s ana cd vošlo, lebo ho napaľoval ako klasické dáta.teraz to delí na 80min časti, lebo zmenil spôsob a zvolil audio cd miesto dátového..takže napaľuj ho, ako keby si tam chcel dať napr. fotky, dokumenty, proste hocijaké bežné dáta, len tam hodíš mp3jky a je to

pokud tvoje autorádio umí MP3, tak to vypaluj jako datové CD a ne jako audio CD. Osobně ve Windows na vypalování používám něco lepšího, než to vestavěné - třeba CDBurnerXP nebo Infrarecorder - oboje česky a zdarma.