» Poradna » Počítačové sítě

Přenosová rychlost v síti

Ahoj, mám síťové připojení 100mb , NAS QNAP TS 251. Snažím se z kompu přetáhnout soubory na NAS, ale jede to kolem 11mb/s je to tak ok nebo se z toho dá vyždímat víc? Mám taženy v cat6 ze switche.Díky

Odpovědi na otázku

A není to náhodou 11 MB/s? Aneb na velikosti písmen zákeží.

jo jasny, je to tak ok? zkoušel sem ještě zvětšit na NAS jumbo frame na 9600 což zvedlo tu přenosovku na 11MB/s

Neřeš blbosti. NAS umí gigabit, tvoje kabely umí až 10x tolik, síťovka v PC jistě také umí gigabit, tak vyměň ten prastarý switch za gigabitový, stojí pár stovek.

11mb/s je nesmysl, 11Mb/s by bylo málo, 11MB/s=88Mb/s je na síti 100Mb/s v pořádku. (Rychlost sítě je předpokládám 100Mb/s, protože 100mb/s je taky nesmysl.)

Proč nesmysl? 100 Mbps nemusí jen vždy na 100%, takže 11 MB/s místo "až" 12,5 MB/s je zcela ok.

11 milibitů za vteřinu že není nesmysl?

Máš bordel v jednotkách:100 Mb/s = 12,5 MB/s. Takže 11 MB/s je zcela ok. Pokud chceš více, potřebuješ 1 Gb/s síť, která zvládne až 125 MB/s.Proč? Protože jeden bajt (B) je složen z osmi bitů (b).

ok, díky to sem potřeboval vědět :)

Máš NAS, ale 100 Mb/s sieťové prvky?

je to NAS

A na co tam máš cat6, když to máš zabité na 100 Mb/s? Na to ti stačí i trocha železa zamotaná v hardu. Cat6 se používá pro 1-10 Gb/s, ne pro 100 Mb/s.

je třeba myslet do budoucna, momentálně tu ta možnost není ale třeba časem bude :)

Myslíš na budoucnost a ne na současnost? Zbytečné CAT6 kabely a na to zapojíš switch 100Mbps, který ti síť brzdí. Nevím jestli to víš, ale tu možnost máš už teď. Ono to totiž vůbec nesouvisí s rychlostí internetu. Router klidně můžeš mít 100Mbitový, pokud nemáš rychlejší přípojku, ale mezi tvými síťovými prvky můžeš dávno jet v Gigabitu. Stačí ten nesmyslný 100Mbit switch vyměnit za Gigabit a hned ti to pojede rychleji. Internet samozřejmě ne, ale mezi PC a NASem ano.

Vyměnit 100Mb switch za 1Gb.