» Poradna » Programy

Přenosný DVD přehrávač (do auta) co je důležité?

Zdravím všechny,

uvažuji o pořízení Přenosného DVD přehrávače na cesty do auta.

Primárně mi jde o pouštění filmů pro dítě, ale docela mi připadá zajímavá možnost prohlížení fotografií z paměťové karty.

Nepředpokládám, že bych reálně využil přijímání televize.

Zásadní asi bude velikost obrazovky a její rozlišení. Vzhledem k tomu, že večerníčky a české pohádky jsou nejčastěji ve formátu 4:3 a displeje jsou nejčastěji 16:9 asi bude větší obrazovka výhodou, ale v autě se bude na obrazovku dívat z malé vzdálenosti, takže 7" (17 cm) nebo 9" (23cm)?

1)Docela se mi líbí tento (9", rozlišení 800x480, čtečka pamětových karet, jas displeje jsem nenašel)
www.elektrospecialista.cz ...

2) tentoje vlastně úplně stejný, má menší rozlišení obrazu (640x220) a místo čtečky karet má USB port.
www.alza.cz ...

3)Poslední toho nabízí nejvíc
9", rozlišení 800×480, má USB port i čtečku karet a netají se odolností proti otřesům, což Philips moc nespecifikuje
www.sporilek.cz ...

Otázkou tedy je, jestli se vyplatí investovat do přehrávače s větší obrazovkou 9" (cena je okolo 5 tis) nebo stačí 7" protože hlavní využití bude autě, kde se obraz bude sledovat z blízka a ještě bych oproti 9" ušetřil?

Zajímá mne pokud možno názor někoho, kdo něco podobného využívá na cesty (pro děti) a co se osvědčilo.

Předem děkuji

Radek

Odpovědi na otázku

Větší obraz je vždycky lepší. Stačí USB port pro přehrávání filmů a hudby. Čtečka karet je dobrá jen na prohlížení fotek z fotoaparátu. Určitě vyzkoušet hlasitost a kvalitu zvuku. Možná bych šel do nějaké horší značky s dobrou výbavou. Dnes je kvalita sporná i u dříve kvalitních značek. Sencor se mi zdá dobrý.

Nechci bejt rejpal ale za tyhle prachy uz jsou mini notebooky

To je fakt,displej může být větší,dokonce i větším rolišením, ale na druhou stranu si nedokážu představit, jak by syn (necelé 2 roky) dokázal s netbookem nepraštit nebo jej neshodit.

Spíš mám problém s tím, že já sám, bych nechtěl držet za jizdy krabičku (abych něco viděl). Takže principielně to je řešení (fotky, filmy), ale v praxi jsem nenašel nejaký držák (nebo jsem špatně hledal), tak jak je to u přenosných dvd přehrávačů (philips),nebo brašna (sencor nebo hyundai).

Sice s cestováním malý nemá poblém, ale nejsem si jistý, zda by se nepozvracel (když by se díval delší čas za jizdy dolů. přenosný DVD přehrávac lze umístit ve výši očí, takže tento problém by zde teorticky neměl být.

Může to být cesta, ale za předpokladu, že bych mininotebook nebo netbook dokázal nějak zavěsit na sedačku.

napadá mne, zda by za tyhle prachy nebyl lepší tablet a filmy hrát z karty - víc se tam toho vejde a nebude to citlivý na otřesy, navíc to půjde použít i na leccos jiného. Akorát to bude chtít filmy ripnout nebo rovnou tahat ripy z netu.

Taky možnost, ale je zde stejný problém jako u notebooku. Jak to zavěsit na sedačku, aby to dítě nedrželo v ruce) dotyková obrazovka by asi zažila peklo :o).

Když jsem se díval do příslušenství, nenašel jsem tam zdroj napájení či možnost napíchnutí se do zásuvky v autě - to není u notebooku zase takový problém (když si člověk vypomůže invertorem). Na krátkou cestu by to nevadilo, ale když vyrazíme do světa, dojde baterie a jsem v .... Asi se to dá dokoupit, ale když jsem zkusmo prohlížel stránky výrobců, přišlo mi to že s tím výrobci ani nepočítají (proč taky, strčím jej do kapsy nebo tašky jdu bez ohledu na dráty)

Na fotky by to asi bylo lepší nez notebook a s SSD diskem mě otřesy zajímat nebudou což je jednoznačné plus i cena by mohla být zajímavá, ale pro primární využití (promítání filmů) si nejsem jistý. Když už bych stejně tahal další krabici do auta, 2 nebo 3 DVD už mě nezabijou. Ne že by stažení na filmu byl zase tak velký problém, ale vyměnim placku a je po problému.

Vyprdni se na teoretiky a pseudoradily, kteří doporučují tablety a notebooky. Ti neví, co je to dítě v autě. A pravděpodobně ani auto.
DVD player do auta je výborná věc.

Trochu bych rozporoval, že čím větší tím lepší. Dítě to opravdu neocení, jeho zaujme skutečně přehrávaný obsah. Pohádka, která se mu líbí, tak ta vítězí a zaujme.

Nejdůležitější je způsob uchycení a ovládání playeru.

Ovládání co nejjednodušší s velkými tlačítky, aby to dítě zvládlo samo. Pak je i hrdé a rádo si to pouští.
Uchycení se mi osvědčilo pomocí sucháče k opěrce. A tady je třeba si uvědomit, že čím těžší player, tím hůře se bude připevňovat (setrvačné síly) a pokud odpadne při prudším brzdění, kterému se nedá vyhnout, tak tím větší pravděpodobnost, že se nejen poškodí player ale může pomlátit i dítě.

7" stačí, moc peněz bych do toho nedával, budou potřeba na další věci.

Nazdar,

na tablety a mini notebooky sa vykasli...prenosne dvd je pre deti do auta idealne. Ako tu uz bolo napisane pre decka nie je dolezita velkost obrazovky...dolezite je upevnenie. Tiez som nad tym stravil trochu casu kym som si vybral. Mal som najprv pozicany od kamosa, ten sa upevnoval pomocou suchych zipov...nie je to idealne riesenie, drzat to drzi ale neda sa napriklad nastavit sklon displeja. To znamena, ze ked si trochu viac sklopi spolujazdec sedadlo tak sediaci za nim uz nevidi na obrazovku.
Po tejto skusenosti som vybral tento: http://www.scott-corporate.com/upload/ficheproduit/data_... ...
Stal ma v kamennom obchode 200 eur. Ma dve obrazovky, mozes na nich sucasne pozerat rovnaky film alebo na kazdej iny (dobre ked mas vacsi vekovy rozdiel medzi detmi). A upevnenie je riesene tak, ze si mozes nastavovat sklon obrazovky, lahko sa odnima.

Takze moja rada je zamerat sa na upevnenie.

Velmi dobrý tip,děkuji. Je to logické, ale přesto by mne to nenapadlo.

Malé dítě se v autě nebude dívat ze stejné úrovně jako já. U brašny bych v tomto ohledu pohořel, protože úhel nenastavím (když pominu to, že přehrávač vlastně ještě "zabalím"). Philips sice má držák, ale v návodu kupodivu neřeší montáž v autě. Z mikrofotky na jejich prezentaci to nevypadá, že by se přehrávač dal nějak naklopit. Řešení formou držáku se mi líbí víc než brašna.

Jakou SD kartu to dokáže načíst? Umí to SD HD? V odkazu je pouze SD a jinde na webech, se také uvádí pouze informace o čtení SD karet, počítam tedy, že asi ne?

Mimochodem u prohlížení fotek, umí to samo rozpoznat jak byla fotka fotografována, nebo si je budu muset otočit ručně?

Upevnění je fakt důležité. Nejdřív jsem zkoušel brašnu, ale to je na nic. Pak jsem našel toto: http://tv-stolky-a-drzaky.heureka.cz/drzak-tv-vogel-s-emc-5000/... což je možná o něco lepší, ale taky dá dost práce nastavení vyladit...

Jo, koukal jem na to v Dataartu. Když jsem pak koukal na syna, jak sedí v autosedače, může se u tohoto uchycení poměrně snadno stát, že do přehrávače kopne divák .

To už se mi vice líbil systém, který má Scott. Měli ho v Elktrowordu,ale už není dostupný

Rozliseni neni zasadni, zasadni je kvalita obrazu - ale tu musite prakticky vyzkouset.
A jak zminili mnozi predrecnici - dulezita je fixace pristroje v aute.

Ok, co je kvalita obrazu? Pokud na rozlišení nebude záležet (rozlišení bude dělat detaily, ikdyž souhlasím s tím, že malému díteti to bude víceméně jedno), další věcí bude jas displeje (jen v noci jezdi nebudu, abych si mohl dovolit displej s nízkou svítivostí ) pokud ovšem výrobce takový údaj zveřejnil. Pravidlem to bohužel není.

Kvalita obrazu je kvalita obrazu. A posoudit ji musite osobnim testem. Neuplne a vetsinou vylhane technicke parametry muzete s klidem ignorovat.
(Priklad z podobne oblasti: IPS monitor s rozlisenim 1680x1050 bude mit mnohem kvalitnejsi obraz nez TN monitor s rozlisenim 1920x1080. Bez vyjimek. Viditelne na prvni pohled. Z technickych parametru to tak vypadat vubec nemusi, ze?)

Rozumím, k tomu není co dodat.

Za ty prachy si kup něco přímo do auta např: http://www.autio.cz/cz/produkt/dvd-sd-usb-mon... ...

Někteří ještě doposud vozí ty přenosné DVD přehravače, protože to se tak nějak víc vyplatí, než montovat různé monitory do sedaček nebo stropu :))) Hezká nostalgie, nemohl jsem nezareagovat - kdysi i my pouštěli synátorovi Lvího krále z takového playeru cestou do chorvatska, a bavila se u toho celá rodina :) teď už máme trošku hi-tech vydobytek v podobě 2din rádia (http://www.tonystore.cz/univerzalni-2din-autoradio) :)