Přenosný disk, točíse ale nejde.

Mám disk. Starší 120GB. Fungoval ale pak jsem koupil nový adapter který byl skratovaný. Při připojení na pc zamrzl. A po restartu už nejde. Zkoušel jsem dva jiné adaptery a 3 pc. Když ho zapnu normálně se točí funguje. Ale usb jakoby neexistovalo. Jako kdy by nnefungovalo. Take jsem zkoušel dvoje které jinde fungují. Nemuže tam být přepálená pojistka? Popřipadě jak vypadá. Jediného čeho jsem si všiml je malý asi 2mm dlouhý váleček oranžove barvy na jedné straně mírně zčernalý. Muže to být ona? Díky

Odpovědi na otázku

- Jaký adaptér jsi koupil? Dej odkaz nebo vyfoť jeho typový štítek.- Dej někam fotku (v dostatečné kvalitě) té zčernalé součástky a jejího okolí. Ten popis nestačí.

Otestuj disk na kšandě jaký adaptér, diagnostika výrobce / HDTune a hned víš na čem jsi. Na ext. připojení nic neotestuješ. Pokud bude vadný BIOS ani nenahodí PC, je to tak zařízeno.

A kam by asi tak chodil když nemá nožičky.