» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přenos windows

Ahoj mam starý nootebook kterej už se nebude používat protože v něm neni disk, ramky... procesor odešel... ale windows jsou stále funkční a chtěl bych je

Odpovědi na otázku

"... ale windows jsou stále funkční a chtěl bych je " ??? CoPoužívat na jiném PC ?Nepíšete nic o tom co to je za Windows, předpokládám že nejběžnější licence typu OEM .j. kupovaná přímo s PCTa je bohužel svázaná s daným hw a i když by teoreticky bylo možné Windows nainstalovat na jiný stroj a použít stávající produkt key, tak porušujete licenční podmínky výrobce.Pokud máte krabicovou verzi, tu může dle libosti přenášet mezi počítači.

Já to nechtěně odeslal protože píšu z mobilu

Pokud má notebook OEM štítek, nepřeneseš. Pokud na tom byla "krabicovka", najdi prostě štítek a na nový PC si stáhni Windows z webu.

Nema oem štítek. Dobře díky plácnu je tam. Já sem myslel že je to automaticky na každym nootebooku

Tak to že nemá COA štítek neznamená že to není OEM verze.Kupoval jste ty Windows zvlášť v krabici a nebo byly součástí toho ntb již nainstalované?Co to je za ntb?Licence může být i digitální ve formě SLIC klíče zapsaného přímo v BIOSu daného stroje tudíž nepůjde přenést na jiný ntb.

Windows sem dostal k nootebooku v krabicce a je u toho nalepka s kodem. Presny nazev nootebooku si nepamatuju je to tušim 3 nebo 4 roky starý nootebook od msi herní asi za 40k

Tak v tom případě půjde o krabicovou verzi a tu můžete klidně nainstalovat na jiný stroj.

Až na to, že krabicová verze nemá samolepku, ale kartónový štítek. Samolepky jsou u nepřenositelných verzí, nepředpokládá se, že by je někdo odlepoval a přenášel na jiný počítač

Mimochodem spíš mne zaráží že 3-4 roky starý ntb "asi za 40tisk" odešel. To jste se k němu nechoval moc slušně A že by v něm odešel procesor to dost pochybuji, spíš grafika, pokud to měl být "herní ntb"Asi máte bohaté rodiče že Vám můžou kupovat co 4 roky nový stroj.

Nootebook byl vyřazen a nestál mě ani korunu, takže mi nebylo líto ho rozdělat na kousky a rozdat co šlo jako byla grafika, ramky a disky které sem si nechal, klávesnici a monitor s touchpadem které sem prodal

"...a rozdat co šlo jako byla grafika, ramky a disky které sem si nechal, klávesnici a monitor s touchpadem které sem prodal"A teď tu o červené karkulce Jako vážně máme věřit tomu že jste z ntb vyndal grafiku ?

a co je na tom divne? ja mam tiez starsi notas, kde je grafika samostatne a vymenitelna. najskor si overuj veci predtym nez tresnes nejaku blbost. konektor je mobile pci-express (MXM)http://www.notebookreview.com/howto/how-to-upgrade-nvid...

Tak o tomto samozřejmě vím, nicméně je to docela "vzácnost" potkat ntb s tímto řešením a spíše bývá pravidlem že je vše na desce připájeno napevno.Nicméně i tak to ve mě budí dojem že tazatel si z nás dělá pr...

Nedělám si z nikoho pr... jen sem si nebyl jsitej jak to s těma win7 je, protože vim jen že jsou ošemetný. Nemám žádnou potřebu dokazovat pravdu nebo tak něco ale jestli tě zajímá co přesně je to za model můžu vyhrabat nějaký info

Jop tady taky byla grafika zvlášť

pokud to bylo od výrobce nainstalované, tak to nejspíš bude právě OEM.

Uz to na tom stolnim pc mam a zdají se být v pořádku

Hele, jedna věc je, zda to technicky jde nainstalovat a funguje to a druhá věc je, zda je to v rámci licence legální. Nemíchej to dohromady.

Včera jsem si instaloval win10 do nového pc ze starého ntb kde byl x let win 7. Použil jsem štítek a všechno šlape jak má

Ale to je trošičku jiná situace.V podstatě jste prováděl upgrade z Win7 na Win10, byť z jiného stroje, ale to do teď MS nevěděl. Ale aktivací těch Win10 jste odeslal údaje o vašem současném hw na servery MS a další aktivace identického PK na jiném hw (jiném PC) by už neměla projít.

Si koupím PC se stejnými komponenty ez

Tak disk tam nemáš, ale Win jsou funkční. Nahlášeno pro tupost.

Nahlášeno pro tupost? Tak je snad jasný že operační systém se nevypaří jen tak někam když licence je platná. To jako že bych vyndal diska a rozšmelcoval windows někam kam ani lidstvo nevidí? Já tu rozhodně tupec z tohodle důvodu nejsem.

Ten disk, který už v tom notebooku není, je jen fyzicky vyjmutý mimo notebook, je za normálních okolností stále použitelný i v jiném zařízení(stolní počítač, notebook). Tedy za předpokladu, že je v pořádku a je jen zapotřebí jej zformátovat. Co se týče přenosu klíče ze štítku OEM licence Windows na zadní straně notebooku. Ten klíč je možné v rámci regionu EU přenést na jiný stroj jako druhotnou licenci.Tím klíčem lze do konce roku 2017 aktivovat nově nainstalovaný systém Windows 10 - shodnou verzi systému. Čili např. Windows 7 Home Premium -> Windows 10 Home.. nebo Windows 7 Professional/Ultimate -> Windows 10 Professional

Už to isntaluju díky všem

Pokud nemá Windows štítek, tak jej dle platné legislativy nemůžeš přenést. Pokud je tam Windows 7 a starší, tak má štítek a ty lze přenést.

" Pokud je tam Windows 7 a starší, tak má štítek a ty lze přenést." to je zas blábol

V EU lze licenční štítek legálně prodat a tím pádem i přenést. Štítky jsou totiž typu OEM:COA (ty ošetřuje právě EU) anebo OEM:NONSLP (ty je možné přenášet celosvětově - to tvrdí přímo Microsoft).

A můžu vědět kde se píše něco o štítcích a jejich převodu? Podle mě buď člověk licenci má a nebo nemá a nějaký štítek v tom nehraje roli.

Který případ myslíš? OEM:NONSLP jsem viděl někde na fóru Microsoftu. Štítek jako takový je imho důkaz toho, že jsi licenci přenesl (kromě sepsané smlouvy o převodu). A protože jsem nikde neviděl zmínku o žádné soudní při, že dotyčný žaluje Microsoft/výrobce PC o to, že mu nezrušil licenci v BIOSu a nevygeneroval nový klíč místo OEM:DM, tak předpokládám, že to v budoucnu nebude možné. Předinstalované OEM:DM se řeší zlikvidováním licence a vydáním poukazu.

"V EU lze licenční štítek legálně prodat a tím pádem i přenést. Štítky jsou totiž typu OEM:COA (ty ošetřuje právě EU)"Toto myslím. A teď už i toto: "Štítek jako takový je imho důkaz toho, že jsi licenci přenesl (kromě sepsané smlouvy o převodu)."Jako nějak nechápu proč by musel být štítek důkaz toho, že má člověk licenci. Podle mě stačí třeba to, cos psal něco ve smylu smlouvy o převodu, kde je uvedený klíč, na základě kterého se licence převádí. Případně i čestné prohlášení, že ten původní majitel jej používat nebude, i když to z logiky věci je jasné.(jo a pro nechápavé, teď řeším existující legální licenci, ne žádnou (neexistující) licenci co se dá sehnat za pár korun na aukru nebo i za vyšší cenu na různých webech)