» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přenos Windows 10 ze starého notebooku na nový

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné zkopírovat Windows 10 z mého starého notebooku a přenést jej do nového NTB, který je bez OS. Popřípadě jak to mám provést a co je k tomu potřeba. Nejde mi o zkopírování žádných programů ani souborů, jen bych chtěl do nového notebooku dostat OS. Jsem v tomto ohledu začátečník. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

vzhledem k tomu, že ve starém notebooku je skoro určitě OEM licence, tak to nijak legálně přenést nejde. Měl sis koupit notebook s Windows, když je chceš. Takhle si budeš muset Windows koupit separátně, což vyjde dráž, nebo si na notes dát nějaký free OS.

Teoreticky - skopírovať, preniesť môže - ale bude mu to prd platné - wokna10 nepôjdu. A) iná konfigurácia HW;B) aktivácia Windows nebude možná - budú (ak by sa náhodou rozbehli) hlásiť, že sú nelegálne.Takže - ako bolo spomínané - čistá inštalácia.

...dělal jsem upgrade PC...deska, CPU a ram. Hadry...stejný /2x SSS + 1plotna/ koupil jsem i nové Widle, protože staré w7 přenositelné, ale upgrade na 10 z nich udělalo OEM/. A co se stalo, když jdu instalovat nové w10? PC normálně naběhne na ty starý Widle... Teda...čučím na to jak puk, ale je to tak. Samozřejmě jsem tam dal pak ty nové Widle... Staré jsem dal na záložní PC...k desce, CPU a ram..tam co to bylo původně.

Krabicovku z jednoho počítače odinstaluj a na druhý nainstaluj, jako u jiného software který není vázaný na hardware.OEM máš popsané výše. Ještě bys mohl sehnat licenci W7-8-8.1, aktivovat některou systémovou funkci "usnadnění" (například: lupa, režim vysokého kontrastu, titulky apod) a provést upgrade na W10. Funguje to, jen to není 100% čisté řešení.