» Poradna » Ostatní

Přenos Wifi signálu

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak přenést wifi signál co nejdál? Mám vzdušnou čarou cca 40m od routeru/domu solární kameru na louce. Momentálně funguju přes datovou kartu s internetem. V cestě jsou stromy, wifi signál končí zhruba v půli cestě na louku. Existuje zesilovač, který by zvládl od domu rozšířit wifi signál až na louku nebo je nutné vést kabel někam k půli cesty, tam schovat a zapojit zesilovač a ten signál přenese dál?Děkuji:).

Odpovědi na otázku

Na 40m by to nemusel být až takový problém. Měl by to zvládnout nějaký WiFi přístupový bod ve venkovním provedení s integrovanou anténou, který se umístí ven na stěnu domu směrem k místu, kde je potřeba WiFi signál. Já rád doporučuji tento: https://www.i4wifi.cz/cs/78621-access-point-ubn... protože s ním mám dobré zkušenosti v mnoha instalacích a používám ho nejčastěji právě pro datové připojení kamer. Ale možností je samozřejmě víc, třeba někdo doplní.

Mockrát děkuji.

Není za co, ovšem podotýkám, že nastavit to zařízení není úplně triviální, že by to musel udělat někdo, kdo má aspoň nějaké zkušenosti se sítěmi.

pro nastavení Nanostation jak je potřeba uplně asi nestačí "nějaké" zkušenosti, ale prostě zkušenosti.. tedy ne někdo kdo se zmůže na na otevření WWW rozhraní routeru a tam v průvodci něco nakliká..

Tak já se nepovažuju za nějakého zkušeného síťaře, ale naklikal jsem to poměrně snadno, používám to v různých instalacích jako AP, klient i proti sobě jako bridge. Ale jo, samozřejmě je to trochu složitější, než si zapojit doma SOHO router a nastavit svůj název a heslo WiFi

Určitě Nanostation M2 (M5) ale možná to bude muset být na obou stranách.. (AP/klient a kameru zapojit kabelem)Ta tajná "solární" kamera ná i LAN nebo jen wifi ? Pokud jsou na cestě stomy tak to přímý spojená nebude fungovat (a za mokra už vůbec ne)

Právě ty stromy:)... ta tajná kamera je tato:https://www.alza.cz/immax-neo-lite-smart-secu...

tak to je jednoduche potom. Vobec nemusis riesit wifi, lebo ta kamera ho nevie. Kup normalnu POE kameru a natiahni tam kabel.

Z odpovědí na Alza.cz dobry den, je kameru pripojit aj cez wifi alebo iba pomocou SIM karty? Zákazník, 14. 04. 2022, 1 odpověďOdpovědět Dobrý den, 4G kamera jde připojit pouze přes síť mobilního operátora. Datová karta musí být aktivovaná a musí mít vypnutý PIN kód.Odkaz https://is.gd/v8pKz9Team Immax

Tak může ty Ubiquiti pořídit dvě proti sobě jako bridge. To pojede úplně luxusně. Samozřejmě kabel by byl lepší, ale těžko říct, jaké tam jsou podmínky. Jinak mě ty Ubiquiti proti sobě chodí např. v průmyslovém areálu na skoro 200m, jede to tam už >5 let bez jediného výpadku, taky tím tahám kamery.

Koukám, že už taky neumím kliknout na správné tlačítko Tohle měla být reakce na : roob [IP] | 01. 07. 2022 09:38

to je jedno, ta kamera nevie ani LAN, iba 4G - teda podla alzy.

Aha, tak to si asi dáma nepřečetla