» Poradna » Mobily

Přenos videa ze staré kamery na počítač

Ahoj,chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s přenosem videa ze staré kamery (na kazetky) na notebook? Můžu kameru pomocí dvou cinchů připojit k televizi a přenáší se obraz i zvuk, ale nevím jestli je možné koupit třeba redukci 2xcinch - USB a přetáhnout to do notebooku, nebo jestli potřebuji videokartu.Předem díky moc za každou radu.

Odpovědi na otázku

tu si vyberies. potrebujes kartu tzv. strihovu kartu. neda sa to jednoducho skopirovat/pretahnout.http://www.alza.sk/televizne-karty/strihove-...

Co myslíš těmi "kazetkami"? Pokud to jsou VHS-C pak jedině střihová karta (nebo nějaké udělátko, kterých je teď všude plno - kvalita převodu mizerná, ale na VHS jakžtakž použitelná) nebo si někde můžeš půjčit DVD rekordér. Pokud jsou to kazety miniDV nebo digital8 pak jednoduše překopírovat přes FireWire, ale tento vstup nemusí mít notebook. Ovšem řadič FW se dá dokoupit.

není třeba střihová karta, to platilo v době kamenné na slabých PC (486 apod), dnes stačí jakákoliv TV karta s videovstupem (miniDIN S-VHS nebo cinch) a zvuk tahat přes zvukovku nebo videokarta něco jako VC100 ( http://www.alza.cz/video-in-karta-leadtek-wi... ) nebo např. tohle za 200Kč :http://www.dx.com/p/easycap-usb-video-captu...

Díky, zkusím střihovou kartu :)

Zajděte ke Conradovi, mám EasyJet, s celkem dobrou zkušeností, propoj přes USB, a S-Video. Je k tomu i základní soft- zastaralý ULEAD, ale na př. Corel má z Uleadu základ. Lze dosahnout slušných výsledků- na úrovni DVD- 752x576. Zájem=@

Digitální páskové kamery mívávaly DV výstup, propojitelný s DV vstupem na počítači.

A čo je to taký DV vstup, vojín Kefalín?

Co to je DV vstup/výstup? Když už tak FireWire (IEEE1394 nebo podle SONY i.LINK). Ale jak jsem psal, tento vstup není u notebooků a PC úplně běžný pokud nejde o Aple. Ale do ostatních lze dkoupit tento port jako PCcard nebo PCMCIA podle typu notebooku nebo jako řadič do pci express. A jen dovětek - když střihovou "kartu" tak ne od Conrada. Prodává neznačkové a drahé.

přesně tak... DV je jen zkratka "digital video" zatímco označení rozhraní je FireWire nebo dle normy IEEE1394... bohužel FireWire je v současné době spíše slepou vývojovou větví, dříve bylo skvělou alternativou za krutě pomalé USB 1.1, proto se FireWire tak rozšířilo do digitálních kamer atd. Navíc FireWire nepotřebuje narozdíl od USB přítomnost tzv. master sběrnice, u FW se při připojení více zařízení jedná o síť peer to peer... bohužel většímu rozšíření FW zabránil rozmach USB zejména pak ve verzi 2.0, no a USB 3.0 už svojí rychlostí zatlouklo do rakve FireWire poslední hřebíček... Pro zajímavost: rozhraní FireWire bylo univerzální, nejčastěji ho sice známe z připojení digitálních kamer, ale připojovaly se tím třeba i externí moduly ke zvukovým kartám apod.

I když pro objektivitu je nutno dodat, že SONY i.LINK na některých amatérských kamerách skutečně označoval písmeny DV. Bylo to hlavně proto, že laikům "ikona" i.LINKu nic neříkala.

Pokud by dotazovatel uvedl přesný typ kamery (mám velkou Sony na VHS, i malou Hi8 a podle typu mají rozdílné výstupy - na př.některé jen OUT, jiné oba. K cenám u Conrada-pokud je cena převodníku do 400.- hodně, pak nevím. Se střihovou kartou, která podle výrobce umí všechno špatnázkušenost, pak osobně dávám přednost pouze digitalizaci do PC a následně úpravu v některém střihovém programu a tady platí návaznost ULEADu A CORELa. Mimochodem, jmenovaný EasyJet jsem koupil před 3 roky v Lídlu a dodnes maká perfektně. Najít plné využití trvalo 2 roky. Malé Sony měly pouze IEE 1394 , obešel jsem to stahováním přes starší NTB. Pokud by tazatel stahoval přes cinche, dostane kompozitní výstup=nízká kvalita. Jak 1394, tak S-Video je kvalitativně úplně jinde.Jinak doporučuji :http://forum.strihvidea.cz/index.php

Doplním : hledat zařízení pod USB VideoGrabber !

No že mají ty kamery rozdílné výstupy je vcelku logické - VHS je analogová a tudíž má jen analogový výstup - buď kompozitní video výstup (CINCH) nebo v lepším případě sVideo (tím bývaly vybaveny spíš jen S-VHS kamery). "Hi 8" nejspíš nebude Hi 8, ale digital8. Používá kazety Hi8, ale záznam a přenos do počítače je digitální. Proto tato kamera má výstup i.LINK, jak byl označován FireWire, který ale nepoužívá šesti nýbrž čtyřpinový konektor (byly vypuštěny napájecí vodiče). Krom toho tato kamera nejspíš bude mít i analogové výstupy. Ovšem tysou těžko použitelné (ve vzahu k i.LINK) díky potřebnému dvojnásobnému DA/AD převodu.A pokud jde o cenu je třeba srovnávat srovnatelné - šidítka od Conrada jsou skutečně za 400 drahá, ovšem pokud komukoli kvalita převodu vyhovuje je to jeho volba.

Máte pravdu, neuvědomil jsem si, že tazatel uvedl v zásadě typ DV kamery. Právě pro ně platí rozdíl ve vstupech a výstupech (OUT-IN). Sám jsem to řešil jinak - za babku starší NTB se vstupem IEE 1394 a potom přenos do rychlejšího NTB. Přesto- osobní zkušenost : Lepší a kvalitnější následné zpracování ve spec. softu. Pro analog Vámi odsuzovaná "udělátka"po zpracování jdou pak klipy s mírnou ztrátou kvality převést až do formátu m2t, která je dle mého názoru lepší, než klasické DVD. Navíc , tazatel uváděl cinche=kompozitní s nízkou kvalitou.