» Poradna » Počítačové sítě

Přenos souborů mezi PC a NB

Dobrý den, potřeboval bych nějaký způsob jak přenést velké množství dat z počítače na notebook. Na počítači je WinXP a na notebooku Win Vista Home Premium. Připojení mám WiFi bez veřejného IP a na notebooku je toto připojení v dosahu přes router, tudíž stejná přípojka. Napadlo mě např. FTP, ale připojení mi selhalo nebo taky sdílení adresářů v síti, ale toto se mi také nastavit nepovedlo. Máte nějakou jinou možnost nebo bych také prosil na ty předchozí možnosti podrobný návod. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nejrozumnejsi cestou by bylo to sdileni adresaru. Povolil jsi to jako vyjimku ve firewallu?
Proc hledas dalsi cesty? Jen kvuli tomu, ze tu nejrozumnejsi se ti nepodarilo nastavit?

Nehledám další cesty, jen se ptám, jestli by byly nějaké lepší. Máte nějaký návod na nastavení toho sdílení? Na počítači jsem zkoušel firewall i vypnout a nejde to. Musím to udělat i na netobooku?

mám doma taky wifi síť, ale je li třeba přenést větší množství dat je mnohem rychlejší propojit počítače napřímo kříženým síťovým kabelem, jinak sdílení adresářů je i vtomto případě asi nejlepší cesta.
mnoho zdaru Jarda

Nikdo by neměl nějaký návod?

Když neumíš rozjet FTP ani sdílení složek, tak to asi nikdo nepomůže. To jsou totiž dva základní a nejjednodušší způsoby sdílení dat po síti a každý další způsob je už jen složitější a je tedy blbost ti je radit když ani jednodušší způsob nezvládneš.

Tedy buď si sežeň známého kdo ti nastaví a rozchodí SMB nebo FTP nebo použij starý dobrý "kabelový" přenos, připojit disk k jednomu PC, nahrát data, hodit disk do kabely a donést k druhému PC

a nemá nějaký známý ext. disk? Anebo když máš takovéto (ne)znalosti tak zauvažuj o jeho koupení, protože to je naprosto nejjednodušší způsob. Píchneš ho do usb kompu, nahraješ, jediným pohybem ruky přehodíš kablík do usb na ntb a máš to

... a stahuješ (jsem zapomněl dodat )

taky mám notebook s vistama, pc s xp spojeno přes wifi a jede to ok. Jestli tak napiš na můj mail