» Poradna » Programy

Přenos seznamu naposledy otevřených souborů ve Wordu

Dobrý den, Přecházím z Win XP a Office XP na Win 7 a Office 2007. Potřeboval bych do nového Wordu přenést seznam naposledy otevřených souborů ve starém Wordu. Můžete mi někdo poradit. Předem děkuji. P.U.

Odpovědi na otázku

Seznam naposledy otevřených souborů ve Wordu se nenachází v souboru, ale v registru.Až do MS Office v.14 (= Office 2010) v tomto klíči:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Word\File MRU(Název klíče se mění podle verze MS Office jen změnou číslovky.)Ve verzi MS Office v.15 došlo ke změně licencování na uživatele, ne na PC, takže klíč se jmenuje jinak:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Word\User MRUKlíč obsahuje 50 záznamů se jmény "Item 1", "Item 2" atd.V každém záznamu najdeš hodnoty např.:[F00000000][T01CFA783D052DEC0][O00000000]*D:\data\test1.docx[F00000001][T01CFA783D052DEC0][O00000000]*D:\data\test2.docxatd.Úvodní položka označuje:[F00000001] = dokument je uveden v listu;[F00000000] = dokument není uveden v listu.Pokud sis zálohoval tento klíč z registru, můžeš prostě v záloze změnit verzi (v Notepadu) a importovat do nového registru.Má to smysl jen tehdy, pokud se nezměnily cesty k souborům.