» Poradna » Programy

Přenos přes FTP - nesouhlasí CRC.

Ahoj,
mám jeden menší problém :). Při stahování ISO souborů přes FTP ze zahraničních serverů( Taiwan ) mi u některých souborů nesouhlasí CRC(opakovaně, vždy je stejné u staženého souboru) - zkoušeno i s různými poskytovateli připojení. Ke stažení používám běžné FTP klienty(TC, Filezilla, a naposledy i FlashGet) a přesto je výsledek vždy stejný(stejné CRC). Jsem si 100% jist, že na straně serveru je u souboru CRC správné.
Proto bych se chtěl zeptat, zda někdo nemá tušení čím to může být(jedná se o soubory velikosti DVD - cca 4,5GB a FS disku je NTFS, takže tam by problém být neměl).

Odpovědi na otázku

Mno pokud pokazde stahnes ten soubor stejne "poskozeny" tak pravdepodobne bude spatne to CRC na serveru.

Bohužel na serveru poškozen není.
Pokud se připojim skrze RDP a nechám udělat výpočet přímo na daný soubor co je na disku "tam", tak CRC je jiné(předpokládám že správné).

keby sietove pakety TCP UDP menili svoje CRC pocas prenosu v internete... tak by ludom nechodila vyplata na ucet v bankach 500eur, ale obcas aj s par nulami naviac... nemyslis ? rozhodne to nieje chyba prenosu po sieti... casy DialUp modemov su uz sakra pekne davno zabudnute casy chyba vznika bud na lokalnom disku alebo na FTP servery ako tu uz dakto pisal (poskodeny lokalny HDD alebo vzdialeny HDD na FTP ? nejake BAD sectory ? zly datovy kabel ? virus v PC / na routri / servery alebo na ceste medzi FTP v internete a lokalnym PC ktory by upravoval posielane pakety ?), este by som skusil prejst nastavenia routra (ak je pouzivany nejaky router na domace pouzitie) a v nom pomenit hodnoty, sledujuce resp. upravujuce samotny sietovy paket (z dovodu ochrany pre utokmi)

Nj, ale tak to nechápu, že když přenáším ISO, tak dojde ke změně
Když to samé ISO na serveru zabalim(do RAR), tak RAR dorazí v pořádku a ISO z něj má správné CRC.

Mozne priciny:
- RAM
- disk
- sitova karta nebo jeji ovladac
- infekce.

Zkusil bych se podivat na antivirus bezici na strane serveru/firawallu, ci klienta. Jiz jsem se setkal s tim, ze ve snaze prohlednout obsah archivu data pozmeni.

Možná blbá otázka, ale nemáš u ISO nastavený přenos jako text?

U ISO ? Myslím, že stačí nastavení v klientovi(a tam samozřejmě mám nastaveno: binární přenos)