» Poradna » Mobily

Přenos obrazu online mezi telefony z externí USB kamery

Dobrý den, připouštím, že se budu ptát neobratně - jsem laik. Potřebuji jednorázové, pokud možno jednoduché, řešení pro on-line přenos obrazu z externí endoskopické USB kamery, připojené k jednomu telefonu s androidem, na druhý telefon s androidem. Zkrátka v souvislosti s problematickým prošťuchováním protahovacího péra husím krkem, zabudovaným ve zdivu baráku, potřebuji u jednoho konce chráničky koukat co se v ní děje, přičemž endoskop mám zasunutý do chráničky z jejího druhého konce (jiné patro).Instaloval jsem si do obou telefonů aplikaci Security Camera CZ, funguje to sice bezvadně, ale přenáší se obraz pouze z interní kamery telefonu.Poradí mi, prosím někdo?

Odpovědi na otázku

Mobil nejspíš neumí přenášet obraz z externí kamery ...

To se obávám, že to by musela umět přímo ta aplikace, kterou používáš k té endoskopické kameře. Pokud to neumí nebo neseženeš jinou, co by byla kompatibilní s tou kamerou a současně měla zabudovaný on-line přenos, tak se obávám, že to nijak externě zařídit nelze.

Ta endoskopicka kamera Ti s mobilom temer urcite fungovat nebude, to ze ma USB konektro neznamena, ze bude fungovat so vsetkym co ma tiez na sebe USB. Zariadenie do ktoreho bude ta kamera pripojena musi mat pre nu ovladace/aplikaciu, aspon nejake genericke, co Adroid pre nu urcite mat nebude.Pokial ano, s nejakym vlastnou applikaciou, tak musis potom hladat nejaku Android appku ktora umoznuje remote pristup z jedneho Adroidu na druhy.

A to víš jak, že mu endoskopická kamera s mobilem určitě fungovat nebude? A navíc v dotazu píše "...externí endoskopické USB kamery, připojené k jednomu telefonu s androidem...", takže mu asi funguje.

Ty kamery s mobilem právě běžně fungují. A co jsem tak pochopil, i jemu ta kamera funguje, akorát mu nejde přenést obraz do jiného mobilu.

Pisal som, ze ak mu funguje, predpokladam, ze s adekvatnou appkou, tak si musi zohnat nejaku appku pre remote, ak to vobec ide, snad hej. Ta Security Kamera appka urcite nebude mat pre tu endoskopicku kameru ovladace, takze je jeasne, ze mu ju nemoze ponuknut ako zdroj obraz.

Ano, to jsem popsal hned v první odpovědi

...snadné řešení je použít online přenos např. na FB a to tak, že a tom mobilu s připojenou kamerou normálně zobrazujete obraz té USB kamery, dalším mobilem snímáte displej toho prvního mobilu a toto "vysíláte online" a no a na třetím mobilu sledujete online přenos druhého mobilu. Easy a bez brikulí

Nevím, snímat displej telefonu kamerou jiného telefonu to mi nepřipadá jako schůdné řešení.Napadlo mě ale, jestli je to reálné, prostřednictvím domácí sítě nasdílet nebo zobrazit obraz z displeje telefonu třeba na monitoru NB. Že bych ten obraz z endoskopu, který by se zobrazoval na telefonu, do kterého je připojen, přenášel na počítač přes síť?

a k notebooku ta kamera připojit nejde ?

To jsem nezkoušel, nemám ani redukci micro/USB2. A co by to řešilo?

co by to řešilo ? Vždyť jsem to psal ne ? Po připojení na USB se z toho zřejmě stane běžná webkamera. Z notebooku si pak zavoláš na mobil třeba přes Zoom, GoogleMeet, Skype atp. A obraz máš kdekoliv na cílovém zařízení ne ? (telefon, tablet.. jinej pořítač..)

Teoreticky (aniz bych to kdy zkousel) by mohla fungovat nejaka screen mirroring aplikace. Namatkou jsem narazil napriklad na tento clanek, kde nektere zminuji: https://www.alphr.com/mirror-android-screen-ano... Jeste jednou upozornuji, ze to nemam vyzkouseno a ani nevim, jak dane aplikace funguji a zda je jejich pouziti bezpecne. Je to jen navrh smeru, kam se podivat.

pokud se ta USB kamera nechová jako interní kamera telefonu - tzn. nejde vybrat a sledovat v aplikacích na zpracování videa, tak ani nejde použít nějaký SW který by z telefonu dělal ip kameru. Já bych to vyřešil tak že bych tu kameru připjil k notebooku a tam už se to bude chovat jako standardní webkamera (doufám) kterou můžeš jakkoliv přenášet po síti (streamovat nebo třeba jen spojit videohovor atp. )

Musel bych pořídit redukci micro/USB2 a naistalovat do NB nějaký soft pro tu kameru asi ...

Jen bleskový nápad, možná blbost: jít na to přes TV či jiné vzdálené připojení.

Ta kamera nemá napevno přidělaný datový kabel, který je zakončený MicroUSB. Tím jsem si skoro jistý.

jo takový ty levný co se jeden čas nabízely někde v letácích to měly.. Redukce na velkej USB by asi fungovala a byla by z toho běžná webkamera. To ale tu cenu kamery skoro zdvojnásobí

Nevím z čeho vaše jistota plyne, ale moje kamera má pevně připojený kabel zakončený micro USB...

Myslel jsem, že jsem našel řešení. A sice prostřednictvím "přenášení obrazu", nebo-li "zrcadlení obrazovky" z telefonu (Redmi 4X) na notebook přes wifi. Jevilo se mi to jako použitelný způsob. Ale pokus končí oznámením na monitoru NB "Redmi se chystá promítat" a točí se "kolečko". Po chvíli se funkce Přenášení na telefonu sama deaktivuje a pokus se ukončí. Nevím, kde je problém...

Zkus ten TV ... je i pro Android.

Věci se často komplikují víc, než by si člověk přál. Nedaří se mi zrcadlení displeje ani druhého smartfonu (Realme 8G) na monitor NB. Co ale jde bez problémů, je zrcadlení na smart tv, a to z obou zmiňovaných founů. U toho Redmi 4X, když do něj připojím tu kameru (bohužel ji připojím jen k němu - kvůli micro usb; Realme má usb-C), tak ten obraz kamery se snaží přenést, ale zřejmě je to na ten telefon moc, po chvíli se totiž kousne a musím jej restartovat. Kameru k Realme nepřipojím, protože adapter micro usb na usb-c s OTG asi neexistuje.

Řekl bych, že OTG je funkce mobilu, ne konektoru ... redukce je prostě redukce.

takovou redukci mám a je evidentně jen pro nabíjení telefonu, kamera přes ní nejede...

proc tak slozite?! zkus nektery z online komunikaotru - Skype, Zoom, Teams, Messenger atd. Pokud v nem pujde jako vstup vybrat ta externi endoskopicka kamera, mas vyhrano, pak uz si jen spojis videohovor.

Díky moc za podnět, podařilo se pčes Zoom. Byl to trochu porod, neměl jsem s tím dosud žádnou zkušenost a navíc jazyková bariéra...

Anydesk, Teamviewer. Proste vzdialeny pristup, kde vidis vsetko co sa deje na displeji telefonu a vies ho v pripade potreby aj ovladat.

Všem zúčastněným děkuji za příspěvky a snahu pomoct. Co jsem chtěl, se nakonec podařilo uskutečnit přes platformu Zoom...