» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přenos na USB 3.0 - zpomalení

Dobrý den,hledal jsem tady všude možné problémy přenosu USB a nikdy se nic nedořešilo.. zkusím znovu. Když přetahuju něco na flashku, která je 3.0 a samozřejmě v PC to samý, takže začnu na 40MB/s a po 6% to spadne na 10MB/s. Už jsem vyzkoušel každou radu a stále nic...

Odpovědi na otázku

a) ta fleška možná neumí rychlejší zápis (ze začátku jede do cache).b) pro větší počet souborů se zápis značně zpomalí zápisem metadat.

Kromě jiného, čím více se plní kapacitně, tím více je pomalejší, například když zbývá méně jak 10% kapacity (platí i u ext. HDD), zápis se přímo loudá.

Ta flashka má jakou deklarovanou rychlost?

Napis sem presne aku mas tu flashku.To, ze to ma specifikaciu USB 3.0 nehovori nic o realnej rychlosti prenosu dat. Navyse i na konkretnej flashke bude rozdiel v rychlosti zapisu velkych suborov a velkeho mnozstva malych suborov, dalej moze rychlost zavisiet i od zaplnenosti flashky a celkoveho mnozstva zapisovanych dat, vid. problem cache.

Si vyhledej realny test svy tajny flashky na youtube, prodejce obcas pise rychlost AZ 40MB/s coz pro prvni vteriny zapisu plati

Díky za odpovědi, koupím novou flashku a uvidíme. Dávám tam vždy jeden film cca 8GB a flashka má 16GB - SanDISK ULTRA USB 3.0... Teď jsem hodil HDD externí a to samý. HDD má 256...

Od flashdisku za 100,- nemuzes cekat zazraky, je to normalni ze to jede na zacatku rychleji..https://www.youtube.com/watch

Nevím, co řešíš.Rychlost zcela odpovídá řadě ultra.Pokud chceš něco rychlejšího, tak v případě Sandisku (dnes už patří pod WD) musíš jít do řady Extreme, která je ovšem podstatně dražší.

Jak mas v device manageru nastavenou optimalizaci? FS je NTFS?Odhaduju, ze ze zacatku se zapis kesuje, pak "dojde" RAM a konverguje se k realne rychlosti flaskyMP