» Poradna » Počítačové sítě

Prenos na Chromecast z PC

Dobry denmam mikrovlnny internet, kabel ide z anteny do rozdelovaca z ktoreho su napojene domove stenove Lan porty RJ45. Do rozdelovaca je lan kablom pripojeny aj router TP-Link Archer CP V4 na vytvorenie wifi siete v dome. Na wifi su napojene mobily a TV s chromecastom. Do LAN siete, klasicky zo steny kablom mam napojeny PC na ktorom mam filmy. Chcel by som zdielat, priamo pustat filmy z mojho PC na chromecast. Kedysi mi to islo cez Videostream, teraz vsak neviem najst Chromecast. Skusal som to aj priamo cez Chrome > 3bodky > Prenasat alebo aj z VLC playera ale bez uspechu.Z notebooku ktory je pripojeny na wifi to ide. Z pevneho PC ktory je na LAN do wifi to nejde. Treba to nejako premostit v TP-link routeri?Z velkeho PC sa taktiez neviem pripojit na router na adrese 192.168.0.1, z notebooku to ideDakujem

Odpovědi na otázku

chromecast ma lag jak svina, to na filmy nieje z PC dobre. HDMI kabel to isti. Inak ked ti nejde ani router, tak mas s tym PC problem, odtialto ti nikto neodhali aky.

yo.. microsoft wireless display.

jakej lag? filmy se do chromcastu normalne streamuji jako data a dekodovani a prehravani probiha primo v chromecastu ... to se sdilenim obrazovky vzduchem nema nic spolecneho

tak neviem aky moze byt problem internet na PC ide, nemoze byt problem to ze som z PC napojeny do rozdelovaca a nie do LAN portu na wifi routery? Ako som pisal kedysi som to pouzival, fungovalo to uplne v pohode na normalne filmy nie 4K

wtf is rozdelovac? Ak myslis switch, tak to problem nebude. PC musis mat na rovnakej sieti (rovnaky rozsah IP) ako mas chromecast

Takze zapojene to mam taktohttps://ibb.co/6yf3w3Mnazornejsie to uz neviem :) Je to na to iste internet pripojenie ale rozdiel je ten ze notebook mam na wifi rovnako ako chromecast a teda jeden druheho najde a viem zdielat obsah. ja by som chcel ale prepojit aj stolne PC s chromecastom. tam wifi nemam, na HDMI kabel to je daleko ale je to na rovnakej sieti, tak snad mi niekto poradit co treba kde zapnut aby to islo.

velke plus za nakres! Trochu sa mi nepaci, ze mas antenu rovno do switchu a potom az mas wifi router.... notebook a pc ma rovnaky rozsah IP? Nemas nahodou v antene router, ten mas do switchu a ten dalsi router mas napojeny switch-wan port?

Som rad :) Ano vlastne tam mam taku malu ciernu krabicku ktora je za antenou, je napojena na 220V a jednym LAN kablom ide do switchu. To ci mam rovnaky rozsah IP neviem. Ked pozeram v nastaveni TP-link tak Assigned IP je 192.168.0.109 na notebooku a 112 na PC

a chromecast ma kolko? ak mas pc ...0.109, notebook 112 a chromecast napr. ..110 tak to proste MUSI ist. Zapnes chrome, das zdielat plochu a ide

Chromecast ma 108.V chrome kliknem na tri bodky vpravo hore > Prenasat> nic nenajde :( na NTB to najde

hmm.. cojaviem firewall si vypol? Ja nemam chromecast, ale miracast alebo keru 314cu pouziva panasonic, a dam prenasat, tam je telka a ide.

a PC mam na poschodi a TV dole v obyvacke takze HDMI to neprepojim :)

Firewall som vypol, nepomaha.fakt neviem ci tam netreba zapnut nejake premostenie na wifi routri TPlink alebo niekde nieco aby hladalo aj na wifi ak sa pripaja cez LAN. len netusim ci tam take nieco je.Skusal som este notebook pripojit na siet cez LAN a vtedy mi to Chromecast v prehliadaci Chrome nenaslo, ak som ho pripojil cez Wifi tak uz to islo.

Přes LAN se nedostaneš ani na 192.168.0.1? To je nějaké divné. Jakou máš v PC nastavenou bránu?Můžeš sem hodit výpis z příkazu ipconfig /all při připojené LAN a při připojené WiFi?

Pripojena LAN na PCWindows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-BS3DEN4 Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Ethernet: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GbE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : 00-24-1D-10-C4-06 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : YesEthernet adapter Ethernet 2: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GbE Family Controller #2 Physical Address. . . . . . . . . : 00-24-1D-10-C3-F6 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::2d92:2695:dc62:695f%15(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.10.10.157(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Lease Obtained. . . . . . . . . . : utorok, 15. decembra 2020 16:40:48 Lease Expires . . . . . . . . . . : štvrtok, 17. decembra 2020 2:30:32 Default Gateway . . . . . . . . . : 10.10.10.1 DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.10.10.1 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 67118109 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-25-35-43-9A-00-24-1D-10-C4-06 DNS Servers . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8 8.8.4.4 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ipconfig all z notebooku pripojeneho na WifiWindows IP Configuration   Host Name . . . . . . . . . . . . : SKBRAN0083   Primary Dns Suffix  . . . . . . . :    Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed   IP Routing Enabled. . . . . . . . : No   WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No   DNS Suffix Search List. . . . . . : Wireless LAN adapter Local Area Connection* 1:   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected   Connection-specific DNS Suffix  . :   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter   Physical Address. . . . . . . . . : 68-EC-C5-89-36-C8   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes   Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Local Area Connection* 11:   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected   Connection-specific DNS Suffix  . :   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2   Physical Address. . . . . . . . . : 6A-EC-C5-89-36-C7   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes   Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Wi-Fi:   Connection-specific DNS Suffix  . :   Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265   Physical Address. . . . . . . . . : 68-EC-C5-89-36-C7   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::bdc8:3210:cc69:7d1%14(Preferred)  Ukázat celý příspěvek

To se neni cemu divit, kdyz mas dva ruzne subnety a mezi nimi preklad adres (NAT) Ta zarizeni se proste neuvidi. Sjednot to cele do jedne site, tj. "wifi router" prekonfuguruj tak aby fungoval pouze jako wifi pristupovy bod.

HM, a ako to napravim, netusim co s tym, nie som az taky zbehly v tomtto. :(neviem ako prekonfigurovat na wifi pristupovy bod. potrebujem aj PC pripojit do siete a tam wifi nemam

V tom pripade pozvi nekoho kdo tomu rozumi, at ti to nastavi, pokud ani ramcive netusis jak to provest je ztrata casu jak meho tak tveho to vysvetlovat.

ja som ti vravel, ze to wifi je router a dava ti iny rozsah IP.

zkontroluj si, jestli router neni nastaveny na vytvoreni dvou samostatnych siti - jedne pro wifi a druhe pro lan ... aby to fungovalo, musi byt pc a chromecast na jedne siti - tak by to ale v tp-linku melo byt defaultne