» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přenos licence windows 8.1

Dobrý den mám koupené cd s windows 8.1 s licenčním klíčem.Mám starý počítač na kterém mám tyto windowsy ale mám nový počítač na který bych je rád vložil. Nadpis je tam Wondows 8.1 for OEM software (je to napsané na takovém tom lepítku) + je tam licenční klíč. A mě by zajímalo zda bych mohl bez problému jen vymazat ze starého pc systém a vložit na ssd disk do nového pc. Pokud ano byl bych rád za návod. Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

Mělo by to jít.

Děkuji za odpověď. Byla jednoduchá a stručná . :D

Pokud je máte na starém PC aktivované, tak to pravděpodobně nepůjde bez volání na MS. Ony ty Win 8.1 jsou totiž aktivované na starém SW. Samozřejmě můžete operátorovi povídat pohádku o tom, jak Vám stará deska odešla a pravděpodobně Vám vyhoví a bude možno aktivovat Win i na nové desce, ale legální to rozhodně není (minimálně z pohledu licenční politiky MS).

Nejsem žádný odborník.. Ale co vím, nebo si tak myslím, je to, že OEM licence je právě ta zkurvená licence, která se vztahuje k základní desce a nelze ji použít na jinou základní desku.. Když tedy umře deska, umře i licence OEM.. Pakárna made in MS.. Ovšem dnes se množí názory, že toto platí od OS W8 výše.. U W7 lze použít OEM licenci i na jinou desku.. Takže W7 OEM je v podstatě jako FPP..Ovšem prý jen v EU ???.. Já bych si tím nijak nelámal hlavu, páč jsem jen domácí uživatel. Koupil jsem W7 do nového stolního PC a kdyby mi umřela deska, s klidem v duši bych si W7 s tím klíčem nainstaloval na jinou desku.. MS mi může políbit pr.del.. jedno jsem zaplatil a víc nedám ani hovno..

Ještě jedna informace HDD pujde do nového PC takže by systém mohl se načíst. ???

Jestli je to na MB tak je to celkem blbě vymyšlené.

OS se neváže přeci jen na disk.. OS se váže právě na základní desku a ovladače.. Tudíž disk s operačním systémem nelze libovolně načíst v každém PC.. to dá rozum..

To mě nedošlo.

Klid, Aktivovat to normálně půjde. Mělo by to jít i bez volání

Zapoměl jsem dodat a to asi důležité že win byly koupeny zvlášt a ne s pc.

Ne nepůjde.OEM verze není přenositelná.Funguje to pouze v tom případě,že byla prodána jako druhotná licence a tak se z ní stala verze krabicová.Ač se to mrkvosoftu nelíbí evropské soudy jsou na straně uživatelů.

Půjde to aktivovat. tečka... Jakožto bývalý servisní technik repasů asi vím, jak reaktivace licencí funguje, nemyslíš?

Aktivovaná neznamená legální.

Co jsem pochopil, tak tazateli jde hlavně o přenos licence tak, aby se to aktivovalo a měl pokoj, což v tomhle případě půjde normálně...

Jdi do pr.dele, ty kolemjdoucí pablbe.. legání, nelegální.. co ti je do toho, ty Joudo..???

Záleží na tom jak to tazatel chce.Pro mě také není problém pajcnout jakýkoli os aby byl aktivovaný,ale to neznamená,že je legální a aby se pak nedivil jak na tom je po těchto skvělých radách v téhle poradně.

Stejně si myslím, že si to každý udělá tak jako tak po svém a dotazy tohoto typu jsou jen ze zvědavosti, jestli by tazatele za to třeba nezavřeli do basy.. Všichni jsou z licencování posraní.. A OEM a FPP.. je to jen hnusnej odpornej byznys nenažraného monopolního výrobce MS ..

Nechápu, proč ma někdo furt potřebu tady řešit, jestli je takova aktivace legální nebo ne.... Jako by si nahrazovali to, že za to sami snad vyhodili 2500 kč? Nebo jaký důvod? Nikdo nikdy nebude u domácích uživatelů řešit, jak je licence aktivována a tudíž, pokud člověk má takovou nevyužitou licenci, proč ji nevyužít? Furt je to lepší, než si widle aktivovat nějakým pochybným crackem

A jistí lidi by se hodně divili, jak je to s licencema u repasů nebo předváděcích noteboocích :D ... Dokonce jsem se parkrát setkal, že si člověk koupil NOVÝ noťas, vzal z toho licenci a do 14 dnů ho vrátil a na servise jsme do toho nahrávali nějaké random klíče z netu, místo aby se to posílalo dodavateli :D :)

Jak jsi přišel na to,že to je na domácí pc?Tazatel to tady nikde nezmínil a cena licence?Naposled jsem kupoval z přechodu z win 7 na deset čtyři licence a celkově to vyšlo 1x win7 a po přechodu zbytek desítky na celých 460Kč a problém nemám.A rada pro tazatele.Na původním pc formát-přenos na nové pc a aktivovat.Pokud nepůjde tak aktivace přes telefon a pokud ani to ne tak podpora a koupil jsi to jako druhotnou licenci.Máš k tomu vše-doklad-štítek tak bych to neřešil.

Pokud se ptá na přenos OEM licence, tak je vhodné upozornit, že přenést ji fyzicky lze, ale legální to nebude. A záleží na něm, jestli chce mít legální licenci nebo je mu to jedno. A že to nikdo řešit u domácího uživatele nebude? No pravděpodobně ne, ale náhoda je blbec a stát se může. Jinak je mi to jedno, ať si každý používá licence jaké chce :)

Aktivovat to nejspíš půjde, ale bude to to úplně stejně (ne)legální, jako když si to stáhne z uloz.to :)

Drobnej detail: koupena zvlášť jako krabicová verze nebo jak "zvlášť"?Tady někde to bude o legálnosti. Plná krabicová verze=no problem, ale OEM-ka už nebude v pořádku. Ale padla tu už někde cena 2500, což krabicová verze není, takže možná zaktivuješ, ale právně to nebude v pořádku.

Aktivovat to půjde bez problémů, u desítek nemám zatím zkušenost........legální to ale nebude.

Půjde to i v desítkách

Mě především jde o to abych nemusel někde stahovat win a abych mohl jen do nového pc vložit cd nabootovat nainstalovat a jet zase se systémem plně funkčním a aktivovaným.

To ti půjde. Normálně ze starého PC licenci vytáhni a hod ji do nového. Ale starý PC pak už nezapínej nebo nepouštěj k netu, aby to nahodou nehaprovalo

Do starého pc budu dávat nový disk. A jinak se uvidí co s ním bude.

Jinak děkuji za vaše odpovědi.

Jinak mi šlo jen o to zda to doopravdy se aktivuje.

Záleží na tom, jestli chceš legální instalaci Windows nebo je ti to jedno. Legálně to totiž přenést nejde, OEM licence je zvýhodněná levnější, ale to je proto, že je nepřenosná a je vázána na původní počítač. Takže ono to nejspíš po deaktivaci původní instalace aktivovat půjde, ale kdyby někdy došlo k nějakému udání a následné kontrole, tak budeš mít problém, protože legální to nebude.

No pokiaľ by bol firma, tak by na Slovensku zacashoval 2500 €

Definujte výraz "původní počítač"Co když použije myš z původního počítače. Nebo třeba i další komponenty (myš, klávesnici, HDD, RAM,....)

Z pohľadu slovenských zákonov sa počíta pôvodný počítač ako počítačová skrinka s komponentami a pri výmene sa berie ako investícia. Výmena HDD sa berie ako inovácia. Ale to je tiež na dlhú diskusiu.

Výmena celej zostavy za novú je investícia. Výmena komponentu inovácia. Monitor, klávesnica a myš je ako vonkajšia periféria a je diskutabilné, či jej výmena je investícia alebo inovácia.

Ono to hlavně s těma OEM licencema není jednoduché. Jednu věc říká Microsoft, druhou věc povoluje Evropská unie

Je to jednoduché.Pokud licenci nevyužívá tak jí může prodat a automaticky se z toho stává druhotná licence(plná verze).A mrkvosoft může říkat co chce,ale musí poslouchat rozhodnutí evropského soudu.A jak jsem to udělal už jsem psal.Pokud to šlo přechod z win 7 na win 10 tak druhotné licence win 7 a upgrade na win 10 pro plné verze a nekup to za ty prachy.Win 7 druhotná licence cca.160Kč a po přechodu win 10 pro plná verze a co jem koukal tak u nás se sřihá jeden kousek za--https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-pro-... no nekup to.Zatím se ještě nechá upgrade jako tělesně postižený,ale je otázka jak dlouho to ještě budou tolerovat.

To je nějaká novinka, ne? Co vím, tak právě upgradem z plné verze Win 7/8.1 člověk získal Win 10 OEM. Pokud je to jinak, prosím o odkaz. Díky.

To není novinka.Pokud jsi dělal upgrade z OEM na pc tak máš opět OEM.Pokud jsi použil druhotnou licenci tak se z toho stala plná verze.Prodejem OEM licence se stává z licence plná.Mrkvosoftu se to nelíbí,ale co nadělá.Zatím má štěstí,že se o to lidi nezajímají.https://www.mslicence.cz/informace

Takže ono se z toho stane "plná" licence v pojetí prodejců druhotných licencí, tak je myšleno. A já už myslel, jak ze svých Win 7 OEM budu mít krabicovou desítku, no nic...Pokud mne paměť neklame, tak i při upgradu z krabicové verze Win člověk získal desítky OEM.

Ne- opět to byla plná verze.

Prej OEM je levnejsi Kdo nemel misto mozku marmeladu, koupil tehdy pred koncem prodeje FPP licenci 8.1.Ja jsem koupil tri licence u tsbohemia po 2100,- CZK a budu je v rodine tocit do roku 2025, nez podpora 8.1. uplne skonci÷××÷÷÷÷Uz ted se mi to vyplaci u vsech notebooku a PC v rodine - jednu licenci mam jeste nerozbalenou*********Stejne tak tocim nekolik let krabicovou trojlicenci Office 2007, ktera je proste proti dnesnim "zlodejskym " licencim typu 365 uplne zlata.....stala jen 3200,- dnes se nic takoveho neda sehnat********Dokonce k tomu mam jeste 3 krabicove licence Outlook 2007, ktere jsem nikdy nevyuzil a to DVD tady mam na ozdobu