» Poradna » Mobily

Přenos kontaktů z Nokie C5-00 (Symbian) do Nokie Lumia 925 (WP8)

Dobrý den.Prosím.. jak na to.Mám kontakty stažené v počítači ve .vcfMezi telefonama nejde nic, zkoušel jsem vše co jsem našel nebo mi někdo poradil.. nokia suite mi nenajde lumii (c5 jsem sesynchronizoval a stáhl kontakty do pc)přímé posílání přes bluetooth nedá pokynyposílání jako vizitky bez úspěchu (respektive po jednom kontaktu ano, hromadně ne) (mám 3500 kontaktů)stažení z emailu nenajdestažení z onedrive najde, nejde mi ani označit vše najednou, natož nějak vložit do kontaktůLumii připojenou k pc vidím, do samotných kontaktů se nedostanuNejnadějněji vypadala oficiální aplikace Přenos mých dat.. ale ta se mi nechce připojit, mobily se spárují, ale po minutce dvou při Připojování to hlásí, že to nelze.Ještě jsem si zakládal účet Microsoft, přes net se do něj v pc přihlásím, ale nevím co tam a v mobilu ho mám nastavený, ale asi nějak špatně, hlásí, že nelze synchronizovat.Děkuji za rady.Hezký denBeran Daniel

Odpovědi na otázku

S Windows Phone nemám zkušenost, ale zkusil bych vcf soubor rozdělit vcf splitterem na jednotlivé kontakty. Budeš pak mít 3500 vcf souborů. Ty nahraj do lumie a zkus je importovat nebo otevřít. Mělo by to vytvořit kontakty.

Rozdělené je mám, dokonce je i pomocí onedrive mám v telefonu a dají se otevřít a uložením importovat do kontaktů.. ale po jednom a na každý kontakt je potřeba čtyř kliků. Ale i tak díky za radu:)

Ked sa prihlasis na stranke https://outlook.live.com/owa/, tak v lavo hore sa preklikni na polozku "people" a na hornej liste je "manage" a tam kliknes na "import contact" a malo by sa ti to zosinchronizovat s uctom a tym padom aj s telefonom.

imporovat lze z outloku 10,12, 16, z live mailu, z yahoo a gmailimport přímo ze souboru tam není, pokud koukám správně:(:)

aha..tak to pardon moja chyba, ale niekedy to tam bolo ked sa nemylim, ale da sa to este cez gmail natiahnut kontakty v subore .vcf

Jo, zkouším to přes gmail. Jen gmail neumí natáhnout jednotlivé .vcf najednou.. našel jsem postup jak to sloučit do jednouho, tak snad se zadaří.

Ja som v takychto pripadoch vzdy dospel k zaveru, ze metoda prenosu pomocou SIM je asi najrychlejsia, aj ked mozno trochu "zastarala"

Na sim se vejde jen nějakých 200 kontaktů.. bohužel.

To je skoro uplna pravda, nic ti vsak nebrani tento proces opakovat X-krat.Nahrat kontaky na SIM, presunut na novy telefon, vratit spat, zmazat SIM, nahrat dalsie kontakty a tak dokolecka.Pri takom mnozstve kontaktov ti to zaberie maximalne hodinu aj s WC a kavou.Efektivita.

Problém je, že C5 má velkou sim, do Lumii se musí oříznout.

V Lumii je aplikácia Prenos mojich súborov. Zapni blutoot na oboch telefónoch a stiahneš si kontakty zo starého telefónu do nového. Mne to tak šlo.

Mně to bohužel nejde, načítá to poslední krok před výběrem možnosti "kopírovat kontakty" a pak to padne.

Pokud máš starý telefon při ruce, tak nainstaluj do Lumie tuto aplikaci:https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/prenos-mych... a potom se už jenom řiď instrukcemi na displeji.

Zaujímavé, že mne cez BT šli skopírovať kontakty z historickej N95 do total low endu ZTE Skate

Tak pánové děkuji za všechny rady, již mám hotovo.. po patnácti dnech nervů a zoufalství:)Pokud by to někoho zajímalo, tak to šlo přes ten gmail. Přičemž jsem musel přes příkazový řádek sloučit všechny .vcf kontakty do jednoho. Nahrát je do staré verze gmailu (nová s vcf nepracuje) a aktualizovat. Tak se zobrazí i v nové verzi a pak se stačilo přihlásit na google účet v mobilu.Přeji všem hezký zbytek večera.S pozdravemBeran Daniel