» Poradna » Programy

Přenos instalovaného programu na jiný disk.

V notebooku mám SSD 128 GB a druhý 1 TB. Windows je nainstalovany na SSD. Omylem jsem nainstaloval GTA 5 na tento malý disk. Můžu tu hru nějak přenést na druhý disk bez toho aniž bych ji musel odinstalovat a instalovat znovu? Dík za odpověď.

Odpovědi na otázku

Někdy stačí hru a savy překopírovat na druhý disk a maká to.Ale cesty her jsou nevypočitatelné...

Ne jen her. Všechny aplikace (hlavně větší balíky aplikací...) mívají určené cesty všude možně. Po překopírování adresáře s aplikací jinak (i do jiného adresáře na stejném disku) to často nefunguje.

Lze to provést, ale to je práce pro odborníky. Nejjednodušší pro diletanta je odinstalovat a nainstalovat znovu. Osobně si myslím, že i odborník by to provedl novou instalací.

Máš to přes Steam? pak by to mělo jít. Někde u hry by měla být možnost "zálohovat místní soubory". Tím se ti ze hry vytvoří nějaký backup. Pak můžeš hru odinstalovat. A pak v menu ve steam clientu, by měla být možnost "obnovit hru ze zálohy", a při tom procesu vybereš steam knihovnu na druhém disku.Ale přesné názvy nebo umístění tlačítek ti nepovím, nemám u sebe steam klienta.A nebo to fakt můžeš odinstalovat a instalovat znovu s tím že se to stáhne. Ono to možná bude rychlejší než čekat až ti někdo poradí nějakou super funkci na přenos dat.

Můžeš přesunout složku s nainstalovanou hrou na druhý disk a pak do původního umístění vytvořit symlink (odkaz). Musí mít stejný název jako měla složka.použij příkaz (cmd jako správce):mklink /D link cílkde za "link" dosaď cestu k symlinku a za "cíl" cestu k přesunuté složce(pokud jsou v názvech mezery, je třeba dát cestu do uvozovek)Příklad:mklink /D "C:\Program Files\moje_hra" "D:\moje_hra"----------------------------Výsledek bude ten, že soubory budou fyzicky na druhém disku (budou zabírat místo tam) ale pro systém se nic nezmění - bude "vidět" tu složku na původním místě.

Až mu zároveň řekneš, jak má provést ten "přesun", protože "copy" i "xcopy" obecně daný problém nedokážou vyřešit, o WE nebo TC se raději nezmiňuji a o robocopy už vůbec ne, protože se zakázanými "junction" to nepřesune správně a s povolenými také ne. Toto je problém, jehož řešení je hodně obtížné. Tím nechci říci, že když se vše doslova přemístí "na trakaři", že to nebude pracovat. Ale drtivá většina nebude vědět, proč to pracuje nebo nepracuje - v drtivé většině případů to pracovat nebude.Doporučuji se o této ožehavé situaci, která samozřejmě ústí až přemisťováním - diverzifikací - složek systémových, vyjadřovat velice opatrně. Symlink je velmi účinný sluha (je jich také několik typů), ale také velmi zlý až nekompromisní pán.

je to jako transplatnovat ledvinu buňku po buňceteoreticky to přesunout manuálně jde1/ přesuneš hlavní adresáře, něco jako C:\Program files\GTA V, C:\Program Data, zkrátka vše, kde to má nějaké soubory2/ přesuneš tempy, mohou být skryté3/ přepíšeš ručně záznamy v Install shield installation information4/ přepíšeš ručně registry v HKLM (desítky či stovky+ položek)5/ přepíšeš ručně registry v HKCU (desítky či stovky+ položek)6/ pravděpodobně bude potřeba přeregistrovat všechny dll komponentynormálně uvažující člověk to přeinstaluje

Ano, toto je kompletní přesun a je to samozřejmě blbost. Ale jemu jde o místo na SSD, takže stačí přesunout nejobjemější složku (nebo dvě) toho programu.Ostatní prkotiny jako klíče registru ap. může nechat kde jsou...

Musím ti tady důrazně oponovat. Zásah do Registry je zcela zbytečný a pro případ chyby i velmi nebezpečný, pojede to - zaručeně - i bez úpravy Registry.Zásah do".dll" je naprosto k ničemu a nikdy nebyl potřeba.Přesun až patnácti systémových složek dokonce na různá úložiště a pro více OS v případě multiboot OS je kompletně vyřešen, funguje a slouží.

tvl n.e.m.o.h.o.u.c.i ty ses chytrej jak delfin, ale vubec si mu neporadil. (na rozdil od ostatnich..)

Pri experimentu, kdy jsme naklonoval s odbornikem cely hdd a namigrovali jej do noveho pristroje, vsechny programy slapou uplne stejne. A to vcetne GTA5. Bohuzel ale, experiment skoncil nezdarem pouze pro GTA. Ackoli hra fungovala, dochazelo k pravidelnemu trhani hry. PC bylo nove a nadprumerne silne. Z nejakeho duvody proste sektory na hdd nevylouci stejne ustaveni jako puvodne. Po nove instalaci GTA fungovalo krasne.

Jak přesunu z tohoto telefonu moje hry Gaminátor i s kontem na jiný telefon

Proč mi nenačíta na Gaminátoru ůčet Facebok na jiné zařízení?

 |   |  ChromeOS Chrome 117.0.0.0

jak to prenest