» Poradna » Mobily

Přenos dat

Zdravím, chystám se v létě na moto-dovolenou a samozřejmě chci mít celou cestu zdokumentovanou přes kameru na helmě. Nikdy jsem nikam daleko nejezdil, tak mi vždy vystačila 1-2 32 Gb paměťové karty, teď ale jedu na více jak týden a přemýšlím, jak provést úschovu dat.Do kamery se vlezou maximálně 32 Gb paměťovky, pak přichází otázka: "Co pak?"Potřeboval bych zjistit, jestli se dá například koupit nějaký levný pevný disk, který bych mohl napojit přímo přes MicroUSB co kamery, nebo si kartu dát do mopbilu a udělat to odtama.Nějaké online úložiště asi nepřipadá v úvahu, protože převádět každý den např. 15 Gb přes WiFi by trvalo opravdu dlouho. Notebook se opravdu nechystám tahat s sebou, protože bych neměl jak vyřešit nabíjení.Takže zbývá mi tu nějaký ten externí pevný disk a pak se chci zeptat, jestli není ta možnost, že bych si dal kartu do mobilu a pak přes nějaký program složky s videama zakomprimoval ? Kdyby někdo našel další možnost, určitě mi napište. Díky

Odpovědi na otázku

pokud máš mobil s usb host, tak se dá koupit malá microSD čtečka a externí disk s wifi, takže bys mobilem lokálně přes wifi nasypal videa na disk. Internet k tomu nepotřebuješ.

A cenově to vyjde zhruba na kolik ? Využiju to na 10 dní z roku, pak už nejspíš nikdy.Ještě tak přemýšlím koupit zachovalý bazarový netbook ( co jsem se díval tak zachovalé bez poškození, ikdyž třeba pomalejší) se dají sehnat za 1000 Kč a ukládat na pevný disk. Baterie tak 3 hodiny vydrží a po kempech bych musel různě nabíjet.Ta tvá možnost nezní špatně, USB hotspot v mobilu mám, ale teď ta otázka čtečky a disku

A k tomu disku, máš na mysli něco takového ? https://www.alza.cz/kingston-mobilelite-wirel...

Nějaká jiná možnost ? Harddisk na cestu kupovat je asi zbytečné