» Poradna » Mobily

Přenos dat ze starého telefonu do nového

Dobrý den,potřeboval bych poradit jak přenést data ze Samsungu S3 mini do Samsungu J5. Samozřejmě by to bylo jednoduché kdyby všechno šlo ale nastává problém že u starého telefonu ze kterého chci data přenést tak nefunguje připojení k internetu a nefunguje ani USB připojení.Předem díky za rady :)

Odpovědi na otázku

Všechno nepůjde ani kdyby ten starý S3 byl nerozbitý.Jak jste popsal můžete zkusit něco přes SD kartu jinak máte smůlu

No, bez internetu a USB můžeš přenášet akorát tak pomocí tužky, tedy že si vše potřebné opíšeš :) No teoreticky aspoň kontakty můžeš exportovat na SD.

Mimochodem, co to znamená, že nefunguje připojení na internet, ani WiFi, ani data?

A tady člověk ocení kouzlo Titanium Backup. Záloha je na SD kartě či v cloudu. Takže na novém mobilu stačí nainstalovat Titanium Backup, nastavit cestu k záloze a ted už jen obnovovat, co jsme zálohovali. A pak, že root je jen pro geeky.

ještě mne napadá, že by šlo přes BT tam nacpat nějakou tuhle zálohovací appku a pak týden počkat, než se vzniklá záloha přes BT přenese do PC

pokud nefunguje pořádně ani usb, tak do nějakého PC s Bluetooth udělat zálohu přes Myphoneexplorer a z něj pak do nového telefonu nahrát. Program je zdarma a česky.

Ani MyPhone Explorer nepřenese do telefonu jiného typu vše.....

MyPhoneExplorer prenesie data, fotky, videa s SD karty aj z vnutornej pamate, kontakty, spravy a pod.Problem je, ze potrebuje aj aplikaciu v mobile, bez internetu to asi nepojde, aj ked si nie som isty ci je potrebna aj pri pouziti bluetooth. Za pokus to ale stoji, minimalne pre kontakty a mozno najdolezitejsie fotky, lebo pre vsetky fotky a videa to moze byt pomale.

I bez internetu by snad pořád mělo jít poslat apk jiným telefonem přes Bluetooth a nainstalovat.

MyPhoneExplorer je na Google Play, takže v tomhle, není žádný problém. Ale tahat něco přes Bluetooth, to aby se člověk obrnil velkou trpělivostí.

mnojo, já pamatuju i tzv. HotSync přes IrDa, takže s tím nemám problém

Ja tiez, ale vtedy neboli full HD a 4K videa v mobile.

A taky pamět mobilů byla výrazně menší. Ono zálohovat např. 40 GB přes Bluetooth, tak to teda fakt ne.

i tak byl myslím HotSync nějakých 8 nebo 16 MB přes IrDa snad na hodinu, nebo tak nějak příšerně dlouho.

Tak znova MyPhoneExplorer neudělá kompletní zálohu telefonu která půjde přesunout do jiného telefonu . MyPhone explorer dokáže některé věci zálohovat , ale následné obnovovení do telefonu s jinou programovou výbavou nebo i verzí Os je loterie.

dělal jsem v Myphoneexploreru "obnovu" zálohy z "hloupého" SE do smartphone Samsung a natáhlo se to bez problému - kontakty, kalendáře, smsky ap. Soubory jsem měl stejně bokem, to nemělo smysl.Stejně tak natažení stejné zálohy Samsungu do LG proběhlo v pořádku. Neřeším kraviny jako nastavení vyzvánění ap., ale to podstatné - hlavně ty kontakty ap.

Jak už tu někdo zmínil, tak pamětová karta, by bylo nejlepší řešení. Je dost programů, které dokážou zálohovat sms, mms, kontakty a další na SD kartu. Tu pak stačí vložit do nového mobilu, do něj nainstalovat program/y, které jsme použili na zálohování a pak už jen obnovit data.

jo, to asi jo. Sosnout si někde APK zálohovače - Titanium, Helium nebo něco takového, dát na kartu, zálohu v telefonu udělat na kartu a pak to zas na kartě přenést. Asi nejrychlejší a nejmenší pruda.

Otazka je, co vsechno chces prenest.Pokud nefunguje USB konektor ani internet, zbyva pametova karta nebo bluetooth.

SmartSwitch nepomôže?tne vedel prenášať dáta medzi teelfónmi ultrazvukom, čiže stačí,ab na pokazenom telefóne fungoval reproduktor...