» Poradna » Notebooky

Přenos dat přes MicroHDMI

Zdravím,Pro spoustu možná hloupý dotaz, ale dá se přes port HDMI(microHDMI) přenášet data?, mám v pc pouze tento konektor a microUSB (poškozený, nelze opravit).Děkuji za přímou odpověď

Odpovědi na otázku

Ne, přes HDMI data přenášet nejdou.(Zajímavý "PC" s jediným USB konektorem.)

Samozřejmě že jdou. Skrz HDMI se dá tunelovat ethernet, akorát nemyslím, že by to bylo pro tazatele bylo realizovatelné bez asistence.Proboha lidi! Proč komentujete věci, kterým nerozumíte?

... " ... Skrz HDMI se dá tunelovat ethernet ... " , tak o tom nic nevím. Osvětli mi to./Já HDMI / i s HDCP/ používám jen na přenos obrazových dat - digitální a na ethetrnet síťovou kartu - je to tzv. PnP /Plug and Play/ a funguje to OK./ ...

Tak to mi taky vysvětli. My naopak rozumíme tomu, že je HDMI konektor prostě zapojený jen na výstup GK, na kterém jsou jen obrazová data. Není ani na USB modulu, ani do síťové karty. Pokud něco takové jde, bude dost obskurní "nesmysl".

HDMI poskytuje oboustranou komunikaci, od HDMI 1.4 i vysokorychlostní oboustranou komunikaci pro fast ethernet.Není to nic obskurního. Pravda, ještě jsem to neviděl, a patrně je na to potřeba kabel s podporou. Ale ta podpora v normě je.

Obskurní věc pro AV:https://www.cmple.com/learn/learning-center-hdm... To není pro běžnou LAN.

Ne, slouží to pro přenos dat, případně pro přístup k Internetu pro připojené zařízení. Přesně to, co tazatel chce.Ale protože nedodal vůbec žádné jiné informace, je otázka, zda je to u něj možné, a zda je schopen to realizovat.

Kdyby tazatel uměl přesouvat data po síti, použije wifi. Jelikož nejspíš neví jak, těžko bude rozchozovat něco jako Ethernet přes HDMI.

souhlas

Jsi si jistý, že je to plnohodnotný Ethernet?Řekl bych, že je to docela obkurní věc, kterou umí málo zařízení:https://www.cmple.com/learn/learning-center-hdm... "Who Needs HDMI Cables With Ethernet?First, an important disclaimer. For the Ethernet connection to work properly, you must be connecting two devices which each support Ethernet over HDMI (they’ll be labeled HEC compatible), and not many do just yet. In many ways, you are planning for the future as much as for the present when buying an HDMI cable with Ethernet. Here are the ways these forward-looking cables can work, though.28 AWG High Speed HDMI Cable With Ferrite Cores - 3 Feet RedPerhaps the most popular use would be for connecting an HDTV or monitor with a gaming console like an Xbox One or PlayStation 4. A fast and reliable Internet connection is essential for live gaming against other online players, and is even necessary for downloading updates or new software. Instead of having to run two Ethernet cables, one to an Internet-ready television and a second to the game console, the same connection could be shared on the cable already running between the two components.Another possibility is connecting a Blu-ray player to a high-definition monitor or television. Many people already use separate cables to receive Internet programming on their Blu-ray device and then send it to their HDTV; because the TV and Blu-Ray will already be connected via HDMI cable, no additional connection between the two devices would be needed.The home entertainment world changes quickly, with new technologies appearing so rapidly that it’s almost impossible for a consumer to anticipate what might be needed in the future. For an extra dollar or two over the price of regular cables, HDMI cables with Ethernet are a great investment to accommodate the equipment that’s probably already Ukázat celý příspěvek

... je pravda, že mám HDMI kabel a je na něm napsáno 1.3 nebo 1.4 with Ethernet...

co je za "PC"? To je nějaký tablet nebo co? Wifi to neumí?

Ahoj, níže jsem uvedl model, vzduchem přenášet mohu, ale jedná se mi spíše o připojení periferií.

tohle?https://www.czc.cz/asus-transformer-book-t30... periferie můžeš připojit přes bluetooth.

Ano, pokud máš zařízení s podporou HDMI Ethernet. Což je hodně obskurní standard.Jakým způsobem je microUSB poškozené? Běžně se ty konektroy pájí za nové.

A kam bys ta data chtěl přenášet? Ty máš v počítači HDMI vstup?

Čekal jsem nějakou zesměšňujici odpověď, proč se vyjadřuješ, když nechceš pomocí?Jedná se o tablet PC asus T300Chi.Ostatním děkuji za odpovědi.

https://www.asus.com/cz/2-in-1-PCs/ASUS_Transf... Podle specifikace výrobce to má 2x Micro USB, takže pokud je poškozené jen jedno, stále máš druhé funkční.

A i kdyby nešel použít, stále tam je wifi, přes kterou můžeš data také dostat do jiného počítače, kde už si s nimi můžeš dělat, co chceš. Stačí nasdílet nějaký adresář.

To druhé microUSB je v klávesnici (kterou možná nemá), na tabletu je 1x microUSB a 1x microSD slot.

Tak jak tak už to tu padlo - vyměnit konektor není nijak neřešitelný problém, práce na necelou půlhodinu. Mám jich tu ještě celý pytlík. I když vyloučit se nedá, že s ím konektorem je rozlámané ještě něco...

Mně se třeba niky nepovedl přepájet micro USB ani mini USB - vždycky jsem urval kus plošňáku, takže to nechávám specializovaným servisům. Otázka je, jak bude rozebíratelný ten Asus, tipl bych komplet vše slepeno.

Juknul jsem na jůtjůb - je to na trsátko stejně jako (asi všechny) smartfouny. A na odpájení to chce horkovzdušnou pistoli. To už jsou horší napájecí konektory notebooků, těm vždycky nejdřív amputuju nožičky a ty pak po jedné vyoperuji. Ale pokud na to nejsi zařízen je servis daleko jednodušší řešení. Problém je s cenou - onehdá mi přinesli notebook Asus, napájecí konektor jsem nalezl na webu za 300,-Kč, ovšem prodali by ho jedině s výměnou, ale to už za stovek patnáct. Tak jsem objednal konektory z Číny, bylo jich deset za 3€. Ale vzhledem k tomu, že to je asi kurvítko (už třetí úplně stejná závada - přehnilý střední vývod) je asi spotřebuju všechny

Dodám konektor a přinesu plošňák a stojí to kilo bez papírů.

Já bych pomoct chtěl, ale bohužel jsi vymyslel nesmysl, takhle to fakt nejde.

Ne, to fakt nejde. HDMI je prostě zapojený na výstup grafické karty, není zapojený do USB modulu.

Ale hdmi je zapojeno i na zvukovku na GK, tak proc by to nemohlo byt na Eth, kor kdyz na kabelu od 1.4 je HDMI whit ethernet. Pokud teda mikroHDMI podporuje ten ethernet tak by to teoreticky slo. pokud ne tak ne

souhlas