Přenést systém na větší ssd?

Dobrý den. Historicky mám SSD disk Intel 520 120GB (SSD bulk) a na něm w10. Jelikož systém se mi pravidelně rozleze do pů roku na celý disk, začal jsem instalovat nenáročné programy na pomalejší datový disk až jsem to u jedné hry nevydržel a koupil si na hry SSD Kingston Now A400. Teď tak koukám na nový disk a přemýšlím, jestli stylem kopie disku a následne rozšíření partitiony nepřenést windows na nový disk (kvůli licenci nechci reinstalit). Je to dobrý nápad, blbý nápad nebo jaký je to nápad? Nemám zkušenost s kvalitou disku od kingstonu, byl to kauf cena/výkon.

Odpovědi na otázku

Je to normální postup. Klonuj disk na disk a nezaměň zdroj a cíl.

Dělá se to tak běžně, nic zvláštního. A licence W10 s reinstalem nijak nesouvisí. Pokud už jednou v počítači máš W10 aktivované, tak se ti po reinstalu v tom počítači samy aktivují.

Pokud se ptáš na ten A400, tam možná bude stačit, když ho zadáš tady do vyhledávání.Rozhodně ho nepoužívej na systém. Maximálně jako datový disk a ideálně ho vyměň za něco nevykoštěného se samostatnou vyrovnávací pamětí.

Doporucis mi neco v tehle cenove relaci? Vicemene si na to chci jen nainstalovat par her :)

SATA nebo NVMe?

A ty hry budou typu GTA5 co zabírají 150GB, že?Rozumne SSD s uchazejici kapacitou na instalaci her do litru? Nic takového neexistuje.btw: pokud kupuješ SSD, tak se zamysli nad morální životností, jinak za půl roku budeš kupovat další. Takže nekupuj nic co nemá alespoň 0,5TB (ideálně 1TB) a rozumnou rychlost. Ano připlatíš si 2-3x tolik, ale alespoň ti to vydrží a nebudeš se muset starat. A mít jeden disk s kapacitou 1TB je lepsí než jich mít 5 s kapacitama 128/256GB a mizernýma parametry

Smysl mají SSD od 500GB výše, cokoliv jiného je na dnešní hry k ničemu.

Uz jsem objednal samsung evo 860, nekdo to tu doporucoval a stoji o par stovek vic .. dekuji za upozorneni!

Ano, to je jeden z těch levnějších použitelných SATA SSD.

Že iba žartuješ ? Zo 120GB na neuveriteľných 240GB ? To musí byť investícia ....

na 480 a diky za optani :) na diablo 3 a counter strike by samozrejme stacilo i min

Většinou je to klonování bez problémů a všechno chodí, ale u jednoho NB se mi to nepodařilo rozchodil ani za boha.

" začal jsem instalovat nenáročné programy na pomalejší datový disk až jsem to u jedné hry nevydržel a koupil si na hry SSD Kingston Now A400."SSD Kingston Now A400 Proč?

Levný? Jinak ten A400 nevadí, pokud se na něj instalují hry.

Klon tvojho malého disku na väčší SSD - potom si ho môžeš (ale nemusíš) rozdeliť - a používať Kingston A400 - radšej si priplať za lepší!