Prenesenie licencie OS

Odisla mi matiacna doska na notebooku a oprava nebude rentabilna tak si idem kupit novy ale chcel by som pouzit operacny system Xp pro ktory som mal na nom. Nalepku nechcem odlepovat lebo ju asi roztrhnem tak sa chcem poradit ci existuje ina moznost prenesenia licencie. Opreacny system nebol dodavany k notebooku ale kupoval som ho osobitne. Nechcel by som zas vyhadzovat peniaze za dalsi OS

Odpovědi na otázku

Je to OEM nebo plna licence?
Ve druhem pripade je to na Vas, v prvnim pripade to je v rozporu s licenci.
Chcete mit legalni OS? Pak to bude neco stat..

Ted jde jeste o to, zda to je OEM ci ne. Pokud ne, tak by melo jit cislo pouzit na novem notebooku. V opacnem pripade bude koupit znova...

no je to plna verzia kupena osobitne len nalepku mam na tom co sa pokazil a budem ju musiet dat na ten co kupim ak chcem aby to bolo legalne.

Legalni ve smyslu realne vymahatelnosti / moznosti sankci to bude i bez nalepky (POKUD TO OPRAVDU NENI OEM). Netreba brat ty kydy v EULA tak vazne, polovina z nich stejne u nas neplati.
Zkuste zavolat MS a zeptat se jich, at maji taky nejakou srandu z toho, jake kraviny vymysleji. :o(

ozaj este som neskusal volat do microsoftu tak im tam zavolam. Vdaka za radu

pokial je to full retail verzia,prenesenie licencie je naprosto bez bezproblémové-pri full retail verzii môžeš dokonca po zaslaní fotokopie dokladu o kúpe požiadať o vydanie náhradného COA štítku,pri oem verzii je oficiálne prenesenie licencie možné len pokial je doklad o oprave-väčšinou po zaslaní fotokopie dokladu podla dohody s microsoftom poštou ,mailom,faxom-microsoft vygeneruje nové funkčné aktivačné číslo,v iných prípadoch,bez akéhokolvek dokladu o nutnej oprave/výmene základnej dosky,na ktorú je OEM verzia viazaná,OEM licencia oficiálne zaniká a stráca platnosť,OEM licencie nieje možné oficiálne preniesť bezdôvodne na iný počítač/kúpa nového pc nieje dôvod na prenesenie OEM licencie/,pri full retail verzii je prenášanie licencie na nové pc/nb neobmedzené,resp.medzi jednotlivými aktiváciami musí byť časový rozdiel minimálne 3 mesiace,potom sa záznam o aktivácii na licenčnom serveri zmaže,v dobe kratšej ako tri mesiace sa dá aktivovať iba po telefone,cez internet to zamietne-ešte platia údaje z predošlej aktivácie

Pokud se jedná o OEM verzy operačního systému, legálně to sám provést nemůžete.

100% licence vám zůstane jen při reklamaci \ opravě. to ostatní zavání černotou. Je na Vás co uděláte.