» Poradna » Programy

Přenesení souborů na nový počítač pod WIN XP

Pořídil jsem si nový počítač pod WIN XP a čeká mne přenesení dosavadních programů nainstalovaných na starém počítači pod WIN 98 SE. V příručce 1001 tipů a triků pro Windows XP (2003) autoři v tipech 25 a 26 popisují, jak snadno přenést soubory a nastavení do nového systému. Zatím jsem s tím neexperimentoval, z tohoto návodu však nepoznávám, zda přenos má proběhnout  po paralelních portech. Bylo by to ideální. Skutečně to WIN XP umí tak, že přenesou či vyrobí nastavení registrů ke spouštění programů?   Nebo se dá vložit starý disk do "šuplíku" a odsud nějakým programem řídit přenosy ?Lze přenést jen vybrané programy, nebo je podmínkou přenos všechno? Po přenosu bych ale chtěl, aby pro případ havarie zůstaly ale programy i na starém počítači.Možná blbé  otázky, odpusťe, ale pomalu se už na ten transfer musím připravovat i psychicky. U Win98 se to muselo dělat povinně komplet novými instalacemi z originálních CD atp...Děkuji za všechny postřehy a zkušenosti, budu rád i bližšímu popisu jednotlivých kroků nebo odkazy na ně.Děkuji

Odpovědi na otázku

Zřejmě myslíš: Start / Programy / Příslušenství / Systémové nástroje / Přenesení souborůNa paralelni port zapomen. Prenaset po nem stovky MB neni idealni,ale pokud mas dost casu (nekolik hodin), zkus to.Takze zbyvaji sitove karty, rozdelit a flashdisk, CD, DVDNa druhem pocitaci spustis ten samy program a "obnovis to"

PF 2005 a děkuji za radu.K přenosu jsem se dostal až nyní a zjišťuji, že buď jsem více natvrdlý nebo jsem si od přenosu sliboval více.V etapě "shromáždění údajů" ta utilita z diskety shromáždí a zkomprimuje datové soubory a nastavení s nimi související.To co jsem očekával, že si mohu vybrat konkrétní programy, např. 602TEXT atd atd a přenést je na nový počítač, aniž bych musel dělat novou instalaci těchto programů jsem tam nenašel. Špatně čtu, hledám ... nebo je to skutečně tak?  Pak by měl pravdu ten kolega s odpovědí, že se stejně nevyhnu nové instalaci... Děkuji

chces radu ???nainstaluj si radsej vsetko na XP a zo staredho PC prenes iba data,70 k 24, ze sa ti to nepodari, no a budes to musiet aj tak reinstalovat,